GAZETEMİZ köşe yazarı ve Kırşehirspor’un eski futbolcularından Osman İlhan hafta sonu Kırşehirspor’un eski futbolcularından okuldan öğretmeni, Kırşehirspor’dan hocası olan Abdurrahman Cem ve yine Kırşehirspor’un ilk futbolcularından, Kırşehirspor’a uzun yıllar hizmet eden, her fırsatta kendisinin Kırşehirli olduğunu söyleyen Kırşehir’de küçük Yaşar olarak bilenen Yaşar Şimşek ile 40 yıl sonra görüştüler.

Konuyla ilgili bilgi veren gazetemiz köşe yazarı ve eski Kırşehirsporlu futbolcu Osman İlhan, şunları ifade etti:

“Abdurrahman Cem Hocam beni Kırşehirspor alt yapısına aldığında onbir yaşındaydım. Okulda beden eğitimi dersime de girdi. Kendisini on bir yaşından itibaren tanıdığım Abdurrahman Cem Hocamla hiçbir zaman bağımı koparmadım. Sürekli görüşüyor ve ilimizde yapılan spor müsabakalarına birlikte gidiyoruz. Zaman zaman bir araya gelerek sohbet ediyoruz. Abdurrahman Cem Hocam sadece okuldan ve Kırşehirspor’dan hocam değil. Aynı zamanda dertleştiğim, sığındığım, zor günlerimde yanımda olan, sürekli arayarak görüşen değerli bir ağabeyimdir. Yine Kırşehirspor’un ilk ve efsane  futbolcularından olan küçük Yaşar ağabeyimin de Kırşehirspor’a ve Kırşehir’e hizmetleri unutulmaz. Yaşar ağabeyim aynı zaman da genç takımda hocalığımı da yaptı. Aslen Bandırmalı olan Küçük Yaşar ağabeyim 80’li yılların ortalarında Kırşehir’den, Bandırma’ya taşınmış ve kendisiyle görüşme imkanı bulamamıştım. Kırşehirspor’a hizmet eden futbol adamları köşemde yazmak için Abdurrahman Cem hocamdan telefon numarasını alarak birkaç ay önce telefonla görüşme imkanı bulmuştum. Sesini duymak dahi beni çok mutlu etmişti. Ne güzeldir ki Kırşehir ve Kırşehirspor’a unutulmaz hizmetler veren, Kırşehir’de isimleri unutulmayan halk arasında sürekli konuşulan bu değerli ve efsane isimlerler Cumartesi günü görüşme imkanı buldum.

U15 Ligi başlıyor U15 Ligi başlıyor

Küçük Yaşar ağabeyim geçtiğimiz Cuma beni arayarak “Kırşehir’e gelmek için yola çıktıklarını Abdurrahman Cem Hocam’ın evinde kalacaklarını söyleyerek Cumartesi günü benimle görüşmek istediğini söyledi. Yaşar ağabeyimin bu telefonuna çok sevindim ve mutlu oldum. Dile kolay son günlerde birkaç kez telefonla görüştüğüm ama kendisini yaklaşık kırk yıldır göremediğim Kırşehirspor’un efsane bir futbolcusu Kırşehir’e geleceğini ve benimle de görüşmek istediğini söylüyor. Bu benim için gururdur, mutluluktur. Bir gün sonra Abdurrahman Cem hocam beni aradı ve hep birlikte buluştuk. Yaşar ağabeyimle içten ve samimi şekilde sarıldık, hal hatır sorduk. İşte bu sırada çok duygulandım ve gözyaşlarımı zor tuttum. Sonra hep birlikte Bağbaşı futbol sahasında oynanan Kırşehirspor U17 ile Uşakspor U17 takımları arasında oynanan müsabakayı seyrettik. Tabi sadece maç seyretmekle kalmadık Abdurrahman Cem hocam ile Küçük Yaşar ağabeyimle sohbet ettik ve Kırşehirspor’daki anılarını dinledim.

“Sohbetimiz sırasında güldüğümüz  oldu ama yeri geldi duygulu anlar yaşadık. Çekilen sıkıntılar, yaşanan zorluklar, düşünce insanın derisini yüzen, vücudunun her tarafını yara yapan, yaz mevsiminde toz, kış mevsiminde çamur olan toprak sahada zor ve kıt imkanlarla yapılan mücadeleler, hayatını kaybeden futbolcularımız. Kısaca hem güldük, hem duygulandık ve gözyaşlarımı zor tuttuğum anlar oldu. Ayrıca Kırşehirspor’da uzun yıllar kaleci olarak oynamış olan ilk kalecilerinden Adil ağabeyimin ameliyat olduğunu öğrendik, telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bu vesile ile bizde “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak efsane kalecilerimizden Adil ağabeyimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

“Her şey tribünde göründüğü gibi olmuyor. Meğer geçmiş dönem Kırşehirspor’da oynayan futbolcular ne sıkıntılar çekmişler, zorluklar yaşamışlar. Başlarından neler geçmiş neler. Hele İzmir’de Ülküspor’la oynanan ve turu penaltılarla Kırşehirspor’un geçtiği maçta hayret verici olaylar yaşanmış ki bu konuyu anılardan Kırşehirspor’a hizmet eden futbol adamlarımız bölümünde Küçük Yaşar ağabeyimizi gündeme getirdiğim zaman yazacağım.

Kısaca hem sürekli görüştüğüm değerli hocam Abdurrahman Cem ve  kırk yıl sonra görüşme imkanı bulduğum Küçük Yaşar ağabeyimizle hafta sonu çok güzel, neşeli ve aynı zamanda duygulu anlar yaşadım. Yaklaşık sekiz aydır zor, sıkıntılı ve stresli günler geçirdiğim,  son yedi ayda hastanede refakatçi olarak kaldığım bu günlerde bana bu anları yaşatan Abdurrahman Cem hocam ile Küçük Yaşar Şimşek ağabeyime teşekkür ediyor, inşallah en kısa sürede tekrar bir araya geliriz temennisi ile kendilerine sağlıklı, huzurlu, mutlu ömürler diliyorum." (HABER: SALİH HANÇER)