UNUTULMAZ FUTBOLCULARIMIZDAN EFSANE KAPTANIMIZ MEHMET BULUT… UNUTULMAZ FUTBOLCULARIMIZDAN EFSANE KAPTANIMIZ MEHMET BULUT…

Yeşil-beyazlı ekibimizin Başkanı Çağatay Han Torun, Kırşehirspor’a sponsor desteği bulmak için çırpınıyor, ama ne yazık ki henüz yok! Bol laf ve dedikodu var!

 

Kırşehirspor’a bir defaya

mahsus 50 bin lira yardım

edecek kimsemiz yok mu?

 

            Yeni sezonda TFF 2. Lig, Beyaz Grup’ta ilimizi temsil edecek olan Kırşehirspor’da yöneticiler iç ve dış transfer çalışmalarını devam ederken, teknik heyet te yeni ve eski futbolcuları kaynaştırarak lig hazırlıklarını Güneykent Tesisleri’nde sürdürüyor.

         Kırşehir’e layık bir kadro kurmak için sponsor desteği almak için Belediye Bakanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte arayış içinde olduklarını belirten Başkan Çağatay Han Torun, Kırşehir’de kulübe 50’şer bin lira verecek 100 sanayici, işadamı, tüccar ve esnaf aradıklarını söyledi.

         Kırşehir’den daha küçük illerdeki takımların sponsor desteği bularak 50-60 milyon lira bütçeli transferler yaptıklarına dikkati çeken başkan torun, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

         “Malumunuz geçen yıl çok cüzi bir bütçe ile ligi orta sıralarda bitiren bir takım kurmuştuk. Yine herkes biliyor ki 100 milyon liradan fazla bir bütçe ile şampiyonluk hedefleyen takımlar büyük hayal kırıklığı yaşadılar. Biz hiçbir zaman böyle bir düşünce içine girmedik, zaten girme şansımız hiç yok. Bütçemiz belli, gelir ve giderimiz belli. Kaldı ki Kırşehir’in parasını sokağa atacak ya da hovardaca harcayacak bir düşüncemiz olamaz. İşte bu sezon da böyle bir düşünce içinde mütevazı bir bütçe ile ligi orta sıralarda tamamlayacak bir kadro kuruyoruz. Bunun için de şu anda ciddi bir nakit para desteğine ihtiyacımız var. 200 bine yaklaşan bir kenti temsil eden Kırşehirspor’a herkesin maddi ve manevi katkısını bekliyoruz. Üzülüyoruz tabi ki bugüne kadar bir avuç Kırşehir ve Kırşehirspor sevdalısı 20 kişinin dışında kimseyi bulamıyoruz. Koskoca bir kentte yılda bir kez 50 bin lira verecek 100 kişi bulamıyorsak bizlere yazık değil mi? Bu takım sadece Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun sponsor desteği ve çabası ile nereye kadar gidecek? Zaten sayın başkanımız bir yandan sağlık sorunları yaşıyor. Bu süreçte hepimizin ona destek vermesi gerekirken, o hem eski takımın borçlarını ödemek için çaba harcıyor, hem de mevcut takımımızın maddi sorunlarının çözümü için seferber oluyor. . Sayın Belediye başkanımız Ekicioğlu da takımımıza sahip çıkıp destek vermesi bu takımın inanın sahipsizlikten amatör kümeyle bile katılamaz. Burada gazeteniz aracılığı ile başta Valimiz olmak üzere Milletvekillerimiz Necmettin Erkan ve Metin İlhan, Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ve tüm sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticilerinden takımımıza el uzatarak sahip çıkmalarını istiyoruz. 100 sanayici ve işadamı, tüccar ve esnaftan yılda bir kez 50 bin liralık maddi destek sağlasalar inanın biz zirveye oynayacak güçlü bir Kırşehirspor oluştururuz.”  (HABER: SALİH HANÇER)