Yeşil-beyazlı ekipte başkan belli oldu ama takımın akıbetinin ne olacağı merak konusu oldu…

Kırşehirspor’da belirsizlik!

Bu sezon da mı yük Belediye Başkanı Ekicioğlu’nun omuzunda olacak?

TFF 2.Ligi’nde 5 yıl boyunca mücadele eden ve bu sezon maddi imkânsızlık ve sahipsizlik yüzünden bir alt lige düşen Kırşehirspor’da geçtiğimiz haftalarda Çağatay Han Torun tekrar kulübün başkanı seçilirken takımın yeni sezonda nasıl bir yol haritası çizeceği netlik kazanmadı.

2018-2018 Futbol Ligi’nde Bölgesel Amatör Ligi’nden şampiyon olup 3.  Futbol Ligi’ne, 2018-2019 Futbol sezonunda da 3. Ligi’nden 2. Ligi’ne yükselerek üst üste tarihi bir başarı elde eden Kırşehirspor’un yeni sezonda henüz net bir açıklama gelmemesi taraftarların kafasında soru işaretleri uyandıramaya başladı.

Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık… Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık…

Geçtiğimiz haftalarda olağanüstü genel kurul kararı alan ve genel kurulda takıma başkan adayı çıkmamasının üzerine Çağatay Han Torun’un tekrar başkan olmasının ardından geçtiğimiz sezon yaşanan sıkıntıların tekrarı yaşanmaması üzerine mevcut yönetim takımı bırakmak ve kulübü bir üst seviyeye taşıyacak birine devretmek istiyor.

Hal böyle olunca gözler ilin Valisi, Milletvekilleri ve Belediye Başkanına çevrildi.

5 sezon mücadele ettiği TFF 2. Lig’te Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile yönetimde görev alan birkaç kişinin dışında kimsenin doğru dürüst maddi destekte bulunmaması taraftarların yoğun tepkilerini neden oluyor. Bu sezon Ahi Stadyumu’nda oynanan maçlarda şeref tribünü boş kalırken, şeref tribünün boş kalması sahipsizliğin en büyük göstergesi oldu.

Ne Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’dan, ne Milletvekili Necmettin Erkan, Metin İlhan’dan ne de İl yöneticilerinden hiçbir şekilde destek alamayan Kırşehirspor’u sahipsizliğe sürüklemelerinin ardından bu yılda takımda hiçbir gelişme olmaması “Acaba Kırşehirspor amatöre doğrumu ilerliyor?” sorularına dönüştü.

Kırşehirspor’un yeni sezonda zirveye oynaşan bir kadro kurarak lige katılması gerektiğini belirten yeşil-beyazlı ekibin taraftarları bu konuda takıma bütün il yöneticilerinin sahip çıkması ve maddi destek vermesini beklediklerini ifade ettiler.

5 YILDIR 2.LİGİNDEYDİK

Kırşehirspor, 2018-2019 yılında TFF 3.Ligi’nde topladığı 63 puanla lider olarak 2.Lige çıkmıştı. 2.Ligde 5.sezonunu geride bırakan yeşil-beyazlılar, hafta sonu evinde 3.Lige düşmesi kesin gözüyle bakılan bir diğer takım olan Bursaspor’a kendi sahasında 2-1 yenilerek ligte kalma umutlarını büyük ölçüde yitirmişti.

Kırşehirspor bu 5 yıllık 2. Lig kariyerinde 2019-2020 sezonunu 47 puanla 6.sırada tamamlarken, 2020-2021 sezonunu ise 72 puanla 3. sırada tamamlayarak kariyer rekoru kırıp play-off’a yükseldi ve 1.Ligin kapısından dönmüştü.

Yeşil-beyazlı ekibimiz, 2021-2022 Futbol sezonunu 49 puanla 8.sırada tamamlarken, geçtiğimiz sezonu da yine 48 puanla 11.sırada tamamladı.

Kırşehirspor bu sezon 23 puanla sezonu 17.sırada tamamlayarak 3. Futbol Ligi’ne düştü.

Muhabir: Fahrettin Toker