Profesyonel Disiplin Kurulu, yeşil-beyazlı taraftarların Serik Belediyespormaçındaki kötü tezahüratını affetmedi!..

 

Kırşehirspor’a 14 bin liralık ceza!

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un, 4 Şubat tarihinde kendi sahasında konuk ettiği ve 1-1 berabere biten Serik Belediyespor maçının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından para cezasına çaptırıldı.

TFF’nin resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre, “KIRŞEHİR FUTBOL SPOR Kulübünün, 04.02.2023 tarihinde oynanan KIRŞEHİR FUTBOL SPOR KULÜBÜ-SERİK BELEDİYESPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 14.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Kırşehirspor’la aynı grupta yer alan Zonguldakspor, Vanspor ve Kocaelispor’a da ceza geldi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 02.03.2023 tarih ve 44 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar şu şekilde:

**ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş. ’nin, 04.02.2023 tarihinde oynanan ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş.-WEECOİNS KIRKLARELİSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

**BİTEXEN VAN SPOR FK ’nın, 04.02.2023 tarihinde oynanan BİTEXEN VAN SPOR FK-ADIYAMAN FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

**KOCAELİSPOR Kulübünün, 04.02.2023 tarihinde oynanan KOCAELİSPOR-SARIYER TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,Aynı müsabakada KOCAELİSPOR Kulübü görevlisi BAYRAM ORAL’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)