U12 Gençler Ligi’nde 9.hafta oynanan 3 maçla tamamlandı…

Kırşehirspor, yenilgisiz liderliğini sürdürüyor

7 TAKIMIN çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği U12 Gençler Ligi’nde Pazar günü birbirinden zorlu oynanan 3 karşılaşmayla devam edildi.

Lider Kırşehirspor, Minik Kramponlar ve Gençlikspor haftayı kayıpsız geçerken, Mucurgücüspor’un maç yapmadan bay olarak geçtiği 9.Haftada oynanan 3 maçta 11 gol filelerle buluştu.

U12 Gençler Ligi’nin 9.Haftasının açılış maçında ligde lider durumda bulunan ve şampiyonluğun en büyük adayı Kırşehirspor ile Öz40Spor karşı karşıya geldi. Yeşil-beyazlılar maçtan 3-0’lık net bir skorla galip ayrılarak sezonun 7.galibiyetini hanesine yazdırarak puanını da 22 yapıp liderliğini sürdürdü.

Öz40Spor Kulübü ise ligdeki 5.yenilgisini alarak 7 puanda kaldı.

Ligde zirve hattının uzağında yer alan Minik Kramponlar ile ligin son sırasında bulunan Ömer Halis Demir Spor Kulübü karşılaştı. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen Minik Kramponlar karşılaşmayı 4-0’lık farklı bir skorla kazanarak puanını 11’e çıkararak 3.sırada yer aldı. Ömer Halis Demir Spor Kulübü ise 4 puanda kalarak haftayı son sırada bitirdi.

U12 Gençler Ligi’nin 9.haftasının kapanış maçında Kırşehirspor’un en yakın rakiplerinden biri olan Gençlikspor ile orta sıralarda yer alan 40 Şehirgücüspor karşılaştı. İlk yarıdan gol sesi çıkmayan maçta Gençlikspor 2.yarıdaki futbolu ile güçlü rakibini 3-1’le geçerek ligdeki 5.galibiyetini alıp puanını da 17 yaparak 2.sırada yer aldı. 40 Şehirgücüspor ise ligdeki 4.yenilgisini alarak 7 puanda kaldı.

Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık… Tarihte ilk defa gruplara galibiyetle başladık…

U12 Gençler Ligi’nde 10.Hafta, 1 Haziran Cumartesi günü oynanacak olan birbirinden zorlu 3 karşılaşmayla devam edilecek.

Gençlikspor’un maç yapmadan bay olarak geçeceği U12 Gençler Ligi’nin 10. haftasında Minik Kramponlar-Mucurgücüspor, 40

Şehirgücüspor-Öz40Spor Kulübü, Kırşehirspor-Ömer Halis Demir Spor Kulübü karşı karşıya gelecek. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü