Yeşil-beyazlı temsilcimiz Uşakspor maçı maçının taktiğini dün Ahi Stadyumu’nda yaptı

 

KIRŞEHİRSPOR, UŞAKSPOR’A HAZIRLANIYOR!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta haftayı 2-0’lık galibiyetten 2-2’lik Bucaspor beraberliği ile tamamlayıp 2 puanla kapatan temsilcimiz Kırşehirspor, gözünü Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Uşakspor maçına çevirdi. Yeşil-beyazlı temsilcimiz Uşakspor maçı hazırlıkları çerçevesinde dün Ahi Stadyumunda çalıştı.

TFF 2’nci Lig Kırmızı grupta son 3 maçından 5 puan çıkararak alt sıralardan uzaklaşan Kırşehirspor, ligin 26’ncı haftasında Uşakspor ile deplasmanda oynayacağı maçının hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Yeşil-beyazlı temsilcimiz önceki gün Ahi Stadyumu’nda yaptığı çalışmayla Uşakspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik Direktör Ahmet Duman yönetiminde yapılan antrenman ısınma hareketleri 5’e 2 çalışması ve tempolu koşular ile başladı.Tempolu koşuların ardından pas yüzdesini artırmaya yönelik yapılan çalışmada dar alanda tek pas, top kontrolü ve uzun pas çalışması yapıldı.Yeşil Beyazlılar idmanın son 20 dakikasını taktik ağırlıklı yaptığı çift kale maçla tamamladı. Dün yapılan taktik ağırlıklı idman çift kale maçın ardından orta sahada yapılan karın kası çalışmasıyla son buldu.

Yeşil-beyazlı futbolcular Uşakspor maçı hazırlıkları çerçevesinde dün yapılan idmanın ardından şut ve gol çalışması yaptı. Kırşehir temsilcisi, Ege ekibi karşısında maçında gol sıkıntısı yaşamamak için dün yapılan idmanın sonlarında gol ve şut çalışması yapıldı. Dün yapılan şut ve gol çalışmasının ilk bölümünde hareketli, ikinci bölümünde ise duran toplarla kalelere şut attılar. Şut çalışmasından sonra yan top çalışmasına geçildi.

Ahi Stadyumu’nda yapılan taktik ağırlıklı çift kale maçında futbolcular arasındaki paslaşma takım olma ruhundan ziyade futbolcular arasında farklı bir mücadele gözlere çarptı. Saha içerisindeki iyi mücadelede futbolcular arasında forma kapma şansı ve hırs küpü tatlı rekabete oyunu sevk etti.

Saha içerisinde fair-play göstergesi sergileyen Kırşehirsporlu futbolcular iyi mücadele ile Uşakspor maçına hazırlanırken bu müsabakada forma şansı bulabilmek için hırslarını da sahaya yansıttılar.

Hazırlıklarını tek idmanla sürdüren Kırşehirspor takımdaki kaynaşma ile birlikte takımda arkadaşlığın yüksek seviyede olması ile birlikte neşeli antrenmanlarla çalışmalarını sürdürüyor. Uşakspor maçının hazırlıklarını sürdüren takımda gençlerde forma savaşı vermesi ise göz doldurdu.

Yeşil-beyazlı ekibimiz bugün yapacağı çalışmalarla Uşakspor maçının hazırlıklarını tamamlayacak ve yarın yola çıkacak. (HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)