Yeşil-beyazlılar, geçen sezon U11 şampiyonu Gençlikspor’u 4 golle geçti...

Kırşehirspor U12’ye muhteşem başladı: 4-1

SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Murat Yağlı**

KIRŞEHİRSPOR (U12): İsmail Arda Yılmaz**, Enes Kerem Ayaz**, Ahmet Çoban**, Kemal Seyfi**, Utku Kaan Baltacı**, Ömer Öztürk**, Berhan Altuntaş**, Enes Kayra Karahan**, Sedat Kır**, Cafer Keleş**, Yavuz Selim**, Selim Akdeniz**, Zeki Eymen Kaplan**, Ömer Kaan Baran**, Ahmet Ceylan**

ANTRENÖR: Serdar Urgan

YÖNETİCİ: Ogün Arslan

GENÇLİKSPOR (U12): Ahmet Yonca**, Hayati Tutsun**, Kerim Şen**, Muhammed Sefa Özdemir**, Hasan Kılıç**, Süleyman Hafız Polat**, Yusuf Talha**, Ege Şerbetçioğlu**, Umut Ali Vuruş**, Musa Doruk Özlek**, Oğuzhan Pehlivan**, Kürşat Ramazan**, Turan Kaan Sarı**

ANTRENÖR: Murat Uyumsal

GOLLER: Dk.9 Ömer Öztürk, Dk.30p, Dk.39 Ahmet Çoban, Dk.49 Utku Kaan Baltacı (Kırşehirspor) Dk.32 Turan Kaan (Gençlikspor)

7 TAKIMIN çift devreli lig usulüne göre mücadele edileceği U12 Gençler Ligi’nde sezonun açılış maçında Kırşehirspor ile Gençlikspor kaşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli ve heyecanın üst seviye olduğu maçta Kırşehirspor güçlü rakibi Gençlikspor’u 4-1 mağlup edecek U12 Ligine 3 puanla başladı.

2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Murat Yağlı’nın tek hakem olarak yönettiği maça oldukça etkili bir oyunla başlayan Kırşehirspor 9.dakikada Ömer Öztürk’ün golüyle 1-0 öne geçti.

Futbol turnuvası renkli görüntülere sahne oldu Futbol turnuvası renkli görüntülere sahne oldu

Ömer’in bu golüyle yeşil-beyazlılar soyunma odasına 1-0 öne girdi.

Karşılaşmanın 2.yarısınada etkili başlayan Kırşehirspor, 30.dakikada penaltıdan Ahmet Çoban’ın golüyle skoru 2-0 yaptı. Gençlikspor bu gole 3 dakika sonra Turan ile cevap vererek skoru 2-1 yaptı.

Yediği golün ardından oyun disiplininden kopmayan Kırşehirspor, 39.dakikada Ahmet Çoban ile bir gol daha bularak skoru 3-1 yaptı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline aldıktan sonra ataklarına devam eden Kırşehirspor, 48.dakikada Utku Kaan’ın golüyle karşılaşmadan 4-1’lik farklı bir skorla galip ayrılarak U12 Gençler Ligi’ne galibiyetle başladı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü