Yeşil-beyazlı ekibimizin Başkanı Çağatay Han Torun: “Taraftarlarımızdan kulübümüze maddi külfet getirmemek için çirkin ve kötü tezahüratlardan uzak durarak 90 dakika centilmence destek vermelerini istiyoruz”

 

Kırşehirspor taraftarlarının

takıma faturası kabarıyor

 

TFF 2.Lig, Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’a (PFDK) Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından, taraftarların çirkin ve kötü tezahüratları nedeniyle, 28 Bin TL ceza verilmesi tepkiyle karşılandı.

Ahi Stadyumu’nda her maçta yeşil-beyazlı ekibimizi yalnız bırakmayan taraftarlardan birkaç kişinin çirkin ve kötü tezahüratta bulunduğu gerekçesiyle Disiplin Kurula Sevk edilen Kırşehirspor’a PFDK tarafından 28 bin TL ceza kesilmesi maddi sıkıntı içindeki Kırşehirspor yöneticilerini üzdü.

Savaş Yorulmaz, Kahramanmaraş İstiklalspor’da… Savaş Yorulmaz, Kahramanmaraş İstiklalspor’da…

Kırşehirspor’un kendi sahasında 1-0’lık skorla mağlup olduğu ve alt sıralardan kurtulmak adına önemli bir puan kaybı yaşadığı Serik Belediyespor karşılaşmasının ardından yeşil-beyazlı ekibimize, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan 28 Bin TL ceza gelirken, bu maçta Kırşehirspor Kulübünün 8 bin TL maç hasılatı elde ettiği öğrenildi.

Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, taraftarların her zaman desteğini arkalarında görmek istediklerini, ancak birkaç taraftarın maçı içerisinde gerek kendi futbolcularımıza, gerekse de rakip takımın futbolcularına çirkin ve kötü eylemlerde bulunmasını faturasını kulüp olarak kendilerinin ödemek durumunda kaldığını belirterek, “Taraftarlarımızı bu konuda biraz sabırlı ve hoşgörülü olmalarını istiyoruz. Bazen, kendi futbolcumuz girdiği pozisyonu değerlendiremediği için çirkin sözler sarf ediliyor. Rakip oyunculara, hatta hakemlere, hatta hocalara müsabaka içinde duymak istemediğimiz küfürler savruluyor. Keşke bu tür şeyler görmek ve yaşamasak ama ne yazık ki dünyanın her yerinde olduğu gibi şehrimizde de maçlarda bu tür eylemlere maruz kalıyoruz. Bizler Kırşehirspor Yönetim Kurulu Üyeleri olarak maddi imkânsızlıklar ve sıkıntılı içinde bu ligde mücadele ediyoruz. Son oynadığımız ve ligde kalma adına 1-0 mağlup olduğumuz Serik Belediyespor maçından sonra taraftarlarımızın çirkin ve kötü tezahüratlar yaptığı gerekçesiyle kulübümüze 28 Bin TL gibi büyük bir ceza kesildi. Aynı maçtaki taraftar gelirimiz ise sadece 8 Bin TL. Bu da demek oluyor ki birkaç taraftarın sarf ettiği bu davranışların faturası kulübümüze büyük bir külfet getiriyor. Çirkin ve kötü tezahüratların kulübümüze getirisinden çok büyük bir zararı oluyor. Taraftarlarımızdan istediğimiz bundan sonraki maçlarda, kulübümüze maddi külfet getirmemek için çirkin ve kötü tezahüratlardan uzak durarak takımımızı 90 dakika centilmence destek vermelerini istiyoruz.”

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü