2. Lig, Kırmızı Grup’ta Cumartesi ve Pazar günü oynanan 10 karşılaşma sona erdi…

 

KIRŞEHİRSPOR HAFTAYI PUANSIZ KAPATTI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadeleye 21’inci haftada oynanan 10 karşılaşmayla devam edildi. Son 2 haftayı galibiyetle kapatan temsilcimiz Kırşehirspor, deplasmanda karşılaştığı Kocaelispor’a mağlup olarak haftayı puansız kapattı.

Ligin 21’inci haftasını Trabzon, Vanspor, Diyarbekirspor, Kırklarelispor, Etimesgut Belediyespor, Kastamonuspor, Karacabey Belediyespor ve Ankara Demirspor 3 puanla kapattı. Haftanın tek beraberliği ise İskenderunspor, Pazarspor maçında yaşandı.

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grupta 21’inci hafta maçları tamamladı. Toplam 10 karşılaşmanın oynandığı 21’nci haftada fileler 19 kez havalanırken bu 10 karşılaşmanın 7’sini ev sahibi, 2’sini deplasman takımı kazanırken, 1 mücadele ise beraberlikle sonuçlandı.

Kastamonuspor ve Ankara Demirspor maçlarını kazanarak çıkış içinde bulunan temsilcimiz Kırşehirspor, 2’nci yarının ilk deplasman maçında Kocaelispor’la karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 3-0 kaybeden yeşil-beyazlı ekibimiz ligdeki 8’inci yenilgisini alarak 21 puanda kalıp 21’inci haftayı 15’inci sırada tamamladı. Ligde şampiyonluk hesapları yapan Kocaelispor ise bu sonun ardından puanını 45’e çıkardı ve liderlik koltuğuna oturdu.

Bucaspordeplasmandakaybetti. İzmir temsilcisi Başkent ekibi Etimesgut Belediyespor’a karşı sahadan 1-0’lık skorla mağlup oldu ve liderliğini kaybederek 42 puanda kalıp haftayı 2’nci sırada bitirdi. Başkent temsilcisi Etimesgut Belediyespor ise bu sonucun ardından puanını 24 yapıp 21’nci haftayı 12’nci sırada tamamladı.

Lider Kocaelispor’un en yakın rakiplerinden biri daha olan 1461 Trabzon deplasmanda Play-Off hattında bulunan Zonguldakspor ile karşılaştı. Mücadeleyi 2-0’lık skorla kazanan Karadeniz temsilcisi puanını 42 yaparak averajla 21’inci haftayı 42 puanla 3’üncü sırada tamamladı. Zonguldakspor ise bu yenilginin ardından 34 puanda kalıp haftayı 8’inci sırada tamamladı.

Play-Off potasında yer alan İskenderunspor, kendi sahasında ligin son sırasında yer alan Pazarspor’u konuk etti. Mücadele başladığı gibi 0-0 sona erdi. Bu sonucun ardından zirve yarışında ağır bir yara alan Hatay ekibi İskenderunspor puanını 39 yaparak haftayı 4’üncü, puanını 10 yapan Pazarspor yine haftayı son sırada tamamladı.

Kendi saha ve seyircisi önünde Fethiyespor’u konuk eden Vanspor karşılaşmayı 2-0’lık skorla geçerek ligdeki 11’inci galibiyetini alıp puanını 39 yapıp 21’inci haftayı 5’inci sırada tamamladı. Ligdeki 11’inci yenilgisini Vanspor karşısında alan Fethiyespor ise 22 puanda kalıp 11’inci sıraya geriledi.

Play-Off hattı içinde yer alan bir diğer ekip ise Karacabey Belediyespor. Bursa ekibi kendi sahasında düşme hattında yer alan Uşakspor’u konuk etti. Mücadeleyi tek golle kazanan Karacabey Belediyespor ligdeki 9’uncu galibiyetini alarak puanını 39 yapıp 21’inci haftayı 6’ncı sırada tamamladı. Ligin dibine demir atan Uşakspor bu sonucun ardından 16 puanda kalarak 21’inci haftayı 17’nci sırada tamamladı.

Geçtiğimiz hafta temsilcimiz Kırşehirspor’a 1-0’lık skorla kaybederek zirve yarışında ağır bir yara alan Başkent ekibi Ankara Demirspor, Ligin 21’inci haftasında sahasında konuk ettiği Serik Belediyespor’u 2-1’lik skorla geçmeyi başardı. Başkent temsilcisi bu sonucun ardından puanını 34 yaparak haftayı 7’nci sırada tamamladı. Serik Belediyespor ise bu sonucun ardından 31 puanda kalıp 21’inci haftayı 9’uncu sırada tamamladı.

Play-Off hattının uzağında kalan Kırklarelispor, deplasmandaAdıyamanspor’la karşılaştı. Yeşil-beyazlı ekip 90 dakika sonunda maçı 1-0’lık skorla kazanarak puanını 30 yapıp 10’uncu sıradaki yerini korudu. Adıyamanspor ise bu sonucun ardından ligdeki 9’uncu yenilgisini alıp 20 puanda kalıp haftayı 16’ncı sırada tamamladı.

Ligin orta sırasında yer alan ekiplerden Sarıyer deplasmandaKastamonuspor’a konuk oldu. Maçı ev sahibi ekip 4-1’lik skorla kazanarak puanını 23 yapıp haftayı 13’üncü sırada tamamladı. Sarıyer ise bu sonucun ardından 24 puanda kalarak 21’inci haftayı 11’inci sırada tamamladı.

21’inci haftanın son karşılaşmasında düşme hattını yakından ilgilendiren maçta Diyarbekirspor ile Balıkesirspor karşılaştı. Mücadeleyi 1-0’lık skorla kazanan ev sahibi Diyarbekirspor puanını 13 yapıp haftayı 19’uncu, bu yenilginin ardından 14 puanda kalan Balıkesirspor ise haftayı 18’inci sırada tamamladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadeleye 22’nci haftada oynanacak olan 10 karşılaşmayla devam edilecek. Temsilcimiz Kırşehirspor, 22’nci haftada deplasmandaKırklarelispor’la karşı karşıya gelecek. (Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)