Kırşehir’de rastgele yerde kurban kesimine izin yok! Kırşehir’de rastgele yerde kurban kesimine izin yok!

İlk 2 maçtan galibiyet çıkaramayan yeşil-beyazlılar, Gençlikspor’a gol olup yağdı...

Kırşehirspor, galibiyetle tanıştı: 6-2

 SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Murat Yağlı**

GENÇLİKSPOR: Ahmet Muaz Yonca**, Berke Yıldırım**, Kutay Bilal Süzen**, Ayaz Miraç Şenol**, Süleyman Polat**, İbrahim Talha Koç**, İbrahim Timur Boynueğri**, Arda Ölmez**, Emir Alp Yaylacı**, Salih Çoban**, Yiğit Efe Yaz**, Kürşat**

ANTRENÖR: Murat Uyumsal

KIRŞEHİRSPOR (U11): İsmail Arda Yılmaz**, Kadir Arı**, Umut Berke**, Kadir Eymen Yavuz**, Sedat Kır**, Cafer Kelek**, Ahmet Ceylan**, Bekir Kayra Çevik**, Veysel Kılıç**, Kuzey Kılıç**, Yusuf Serhat Altınbaş**, Sefa Samet Kumbıçak**, Mustafa Arı**, Metehan Mert Çoban**

ANTRENÖR: Serdar Urgan, Halit Kılıç

YÖNETİCİ: Ogün Arslan

GOLLER: Dk.4 Ahmet Ceylan, Dk.9,21 Kadir Eymen Yavuz, Dk.13,28 Sedat Kır, Dk.33 Metehan Çoban (Kırşehirspor), Dk.17p Kürşat, Fk.46 Ayaz Miraç Şenol (Gençlikspor)

 

U11 GENÇLER Ligi’nin 3.Haftasının 3.karşılaşmasında galibiyeti bulunmayan 2 ekip Kırşehirspor ile Gençlikspor karşı karşıya geldi. Yeşil-beyazlılar oldukça etkili bir oyun sergilediği maçta sahadan 6-2’lik farklı skorla gelerek ilk galibiyetini hanesine yazdırdı.

Cuma günü 2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Murat Yağlı’nın tek hakem olarak görev yaptığı karşılaşmaya etkili başlayan Kırşehirspor, 4.dakikada Ahmet Ceylan ile 1-0 öne geçti.

Erken bulduğu golle ataklarını sıklaştıran yeşil-beyazlılar, 9.dakikada Kadir Eymen, 13.dakikada ise Sedat Kır ile skoru bir anda 3-0’a getirdi.

Gençlikspor bu gollere 17.dakikada penaltıdan Kürşat ile cevap vererek skoru 3-1 yaptı.

Karşılaşmanın 21.dakikasında sahneye çıkan Kadir Eymen skoru 4-1 yaparak ilk yarının da sonucunu belirledi.

Mücadelenin 2’nci yarısında da iyi futbolunu sürdüren Kırşehirspor, 28.dakikada Sedat Kır’ın golüyle skoru 5-1 yaparken, 33.dakikada ise Metehan Çoban durumu 6-1’e getirdi.

Maçtaki son sözü ise Gençlikspor’dan Ayaz Miraç Şenol söyledi ve Kırşehirspor, güçlü rakibini 6-2’lik skorla mağlup ederek ilk galibiyetini aldı.

Editör: Ayhan Ceylan