TFF 2’NCİ Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un geleceğe yatırım amacıyla açtığı futbol kursuna ilgi her geçen gün artıyor. Çalışmalarını 4 antrenör ile Güneykent Tesisinde bulunan Halı sahasında yapan Kırşehirspor futbol okulu, Cumartesi ve Pazar günü turnuvalara katılarak ilk deneyimlerini yaşadılar.

Açıldığı günden beri Kırşehirli öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaşan Kırşehirspor Futbol Kursu genç ve gelecek vadeden oyuncuları futbol dünyasında söz sahibi yapmak istiyor.

Bu doğrultuda Güneykent tesisinde antrenman yapan yeşil-beyazlı gençler, turnuvalara da katılarak kendilerini görme imkanı buluyor.

Kırşehirspor futbol okulları ve Altınordu Nevşehir futbol okulları 5-8 yaş ile 9-10 yaş grupları ile Güneykent tesisinde turnuva gerçekleştirdi.

Cumartesi günü velilerinde katılımı ile gerçekleştirilen turnuvaya çok sayıda sporcular ve seyirciler katılım sağladı.

Duman, “Kazanmaktan  başka çaremiz yok!” Duman, “Kazanmaktan başka çaremiz yok!”

Kırşehirspor, Pazar günü de Aksaray’ın Ortaköy İlçesi’nde 3 takımlı turnuvaya katıldı. Yeşil-beyazın gelecek vadeden oyuncuları oynadıkları 4 maçı da kaybetmeyerek geleceğe dair olumlu sinyaller verdi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kırşehirspor Futbol Okulları Genel Direktörü Taner Aksoy, “Kırşehirspor Kulübü Başkanımız Çağatay Han Torun ve yönetim kuruluna destekleri ile birlikte açmış olduğumuz futbol kursumuz her geçen gün sayısı artarak devam ediyor. Amacımız Kırşehirspor’un geleceğini kurtarmak. Hacı Ahmet Çelik, Hüseyin Doğan ve Ziya Türkyılmaz hocalarımız ile birlikte Güneykent tesislerinde hafta sonları ve hafta içi belirlediğimiz günlerle birlikte çalışmalarımız gayet verimli geçiyor. 2 Aylık antrenman programlarının ardından artık turnuvalara öğrencilerimizi götürerek hem kendilerini görme imkanı hem de futbol dünyasının içinde yer almalarını sağlıyoruz. Kırşehirspor Futbol Okulları ve Altınordu Nevşehir Futbol Okulları 5-8 yaş ile 9-10 yaş Gruplarımız Kırşehir spor tesislerinde eğlenceli zevkli bir turnuvaya imza attılar. Velilerimizin yüksek katılımı, büyük bir heyecanla maçları takip etmeleri çocuklarımızın sevincine hüznüne ortak olmaları ayrı bir sevinç. Değerli Velilerimize de desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. Kırşehirspor Başkanımız Çağatay Han Torun ve yönetim kuruluna destekleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah bu pırlanta gibi gençlerimizi Kırşehirspor’un temelini oluşturan futbolculuk seviyelerine getiririz” açıklamasında bulundu.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)