SAHA: Bağbaşı Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Murat Yağlı**, Yusuf Mete Yücel**, Utku Zeki Böğrekçi**

GÖZLEMCİ: Deniz Çalışkan

KIRŞEHİRSPOR (U18): Aydın Çelik**, Adem Şimşek**, Deniz Üst**, Emir Haspolatlı**, Yasin Yaman**, Ömer Faruk Gök**, Ayberk Efe Kanalmaz**, Mehmet Furkan Ersan**, Emirhan Güçlü**, Osman Toprak**, Mehmet Taşkıran**, Ayberk Karakaya*, Arda Bolat*, Furkan Arslan*, Semih Alıcı*, Mehmet Akif Küçük*, Hamza Yılan*

ANTRENÖR: Hacı Ahmet Çelik, Hüseyin Doğan

YÖNETİCİ: Ogün Arslan

KIRKENT FK (U18):Efekan Bayraktar**, Abdulsamet Yıldırım**, Yasin Emre Akkuş**, Hasan Demirbaş**, Umut Özeken**, Ömer Erol**, Fırat Karaman**, MuhammerKalakenger**, Serhat Işık Aydın**, Resul Sait Altun**

ANTRENÖR: Hikmet Demir

YÖNETİCİ: Ömer Durdu

GOLLER: Dk.9,14 Osman Toprak, Dk.17,74 Ömer Faruk Gök, Dk.28 Ayberk Efe, Dk.33, 67, 71 Mehmet Taşkıran (Kırşehir), Dk.22 Hasan Demirbaş, Dk.24 Samet Yıldırım (Kırkent FK)

U18 GENÇLER Ligi’nin 3.haftasının kapanış maçında şampiyonluk mücadelesi veren Kırşehirspor, Kırkent FK ile karşı karşıya geldi. Yeşil-beyazlılar, maçın başından sonuna kadar üstün futbolunu 8 golle süsleyerek 3.haftayı 3 puanla kapatarak liderliğe yükseldi.

Geçtiğimiz hafta son dakika golüyle Mucurgücüspor’u tek golle yenen Kırşehirspor, Ligin 3.Haftasında Bağbaşı Tesislerinde bulunan Sentetik Sahası’nda Kırkent FK ile karşı karşıya geldi.

Murat Yağlı, Yusuf Mete Yücel, Utku Zeki Böğrekçi hakem triyosunun birlikte yönettiği maça etkili başlayan Kırşehirspor, 9 ve 14.dakikada Osman Toprak’ın golüyle bir anda 2-0 öne geçti.

İyi futbolunu sürdüren Kırşehirspor, 17.dakikada Ömer Faruk Gök’ün golüyle skoru 3-0 yaptı.

Maç bir anda 3-0 olunca Kırkent FK oyundan koptu denildiği anda önce 22.dakikada Hasan Demirbaş ile skoru 3-1 ardından 24.dakikada Samet Yıldırım ile skoru 3-2 yaparak farkı 1’e indirdi.

Üst üste yediği gollerin şokunu üzerinden çabuk atan Kırşehirspor, 28.dakikada Ayberk Efe’nin golüyle skoru 4-2 yaparken, 33.dakikada Mehmet Taşkıran’ın kaydettiği golle durum bir anda 5-2 oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısını Kırşehirspor 5-2 önde tamamladı.

Mücadelenin 2.yarısında da etkili futbolunu sürdüren Kırşehirspor, 67 ve 71.dakikalalarda Mehmet Taşkıran’ın golleriyle 7-2 öne geçti.

Ömer Halis Demir, doludizgin: 3-0 Ömer Halis Demir, doludizgin: 3-0

Karşılaşmanın son sözünü 74.dakikada Ömer Faruk söyledi ve skoru da 8-2 yaptı. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Kırşehirspor, U18 Gençler Ligi’nin 3.haftasının kapanış maçında KırkentFK’yı 8-2 mağlup ederek liderliğe yükseldi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)