SAHA: Bağbaşı Tesisi Sentetik Saha (Kırşehir)

HAKEMLER:Beytullah Karaca**, Emre Özdemir**, Çağrı Kır**

KIRŞEHİRSPOR (U16): Dora**, Adem Gökşen**, Hamza Yılan***, Emir Haspolat***, Musab Semih Güçlü**, Mustafa Efe Kılıç**, Arda Kurt**, Yasin Güneş**, Mehmet Aydoğan**, Önder Köksal**, Ahmet Taha Karabacak**, Yunus Emre Atabey**, Ömer Akpınar**, Erdinç Kaya**, Arda Beygo**, Halil Köksal**, Hüseyin Yaman**,

ANTRENÖR: Mehmet Demiryürek

ATAKSPOR (U16): Batuhan Dursun*, Eren Koç*, Yasin Emre Akkuş*, Onur Karakülah*, Ömer Erol*, Yiğit Güvenç*, Şerafettin Aydoğan*, Sefa Yabaneri*, Mert Eyüp*, Furkan Erdoğan*, Necdet Ulu*

ANTRENÖR: Hikmet Demir

GOLLER: Dk.3 Hamza Yılan, Dk.24,32 Ahmet Taha Karabacak, Dk.38 Mehmet Aydoğan, Dk.50 Mustafa Efe, Dk.62,67 Arda Kurt, Dk.70 Ömer Kaplan, Dk.73,77 Musab Semih Güçlü (Kırşehirspor)

U16 Gençler Ligi’nin 8’inci haftasının açılış maçında şampiyonluk mücadelesi veren Kırşehirspor ile ligin son sırasında yer alan Atakspor karşı karşıa geldi. Yeşil-beyazlı ekip mücadelenin başından sonuna kadar üstün futbolunu 10-0 gibi oldukça farklı skorla taçlandırarak şampiyonluk iddiasını son 2 maça taşıdı.

Ligin 2’nci yarısına harika bir başlangıç yapan Kırşehirspor, Ligin 8’inci haftasında Atakspor’la karşı karşıya geldi. Bağbaşı Tesislerinde bulunan Sentetik sahasında oynanan ve Beytullah Karaca, Emre Özdemir, Çağrı Kır hakem triyosunun yönettiği maçın ilk yarısını Kırşehirspor, Hamza Yılan, Ahmet Taha Karabacak (2) ve Mehmet Aydoğan’ın golleriyle 4-0 önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2’nci yarısında da etkili futbolunu sürdüren Kırşehirspor, Mustafa Efe, Arda Kurt (2), Ömer ve Musab Semih Güçlü (2) golleriyle maçtan 10-0 gibi farklı bir skorla galip ayrılarak bu sezon ligdeki galibiyet sayısını 6 yaparak puanını 18’e çıkardı.

Kırşehirspor, U16 Gençler Ligi’nde şampiyonluk yolunda en önemli maçında Pazar günü 40 Şehirgücüspor ile karşı karşıya gelecek.

MUCURGÜCÜSPOR HÜKMEN GALİP

Öte yandan U16 Gençler Ligi’nde Minik Kramponların sahaya çıkmaması üzerine Mucurgücüspor, haftayı 3-0 hükmen galibiyetle kapattı.

Pazar günü U16 Gençler Ligi’nin kapanış maçında şampiyonluk mücadelesi veren Mucurgücüspor ile ligde zirvenin uzağında kalan Minik Kramponlar karşı karşıya gelecekti. Minik Kramponlar Spor Kulübü Bağbaşı Sentetik sahasında oynanan maça çıkmaması üzerine Mucurgücüspor, Ligin 8’inci haftasını oynamadı ve 3-0 hükmen kazanarak puanını 21 yaparak averajla liderliğini sürdürdü.(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)