SAHA: Bağbaşı Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Murat Yağlı**, Emre Özdemir**, Berat Yağmur **

KIRŞEHİRSPOR (U16): Nazmi Can Yılmaz**, Mustafa Efe Kılıç**, Adem Gökşen**, Kerem Hilmi Demir**, Servet Bulut**, Kerim Dağcı**, Mehmet Aydoğan**, Mustafa Gülmez**, Berat Yeşilöz**, Ahmet Yasin Güzel**, Bulut Kesici**, Çağatay Deryal**, Yıldırım Beyazıt Toprak**, Ayberk Demirel**, Osman Doruk Yiğit**, Halil Tilki**, Sami Şanal**, Muhammed Emin Dağlı**, Kenan Karaduman**

ANTRENÖR: Hacı Ahmet Çelik

YÖNETİCİ: Ogün Arslan

40 ŞEHİRGÜCÜSPOR (U16): Emir Ali Baltacı**, Kadirhan Bektaş**, Mustafa Özçiçek**, Cebrail Köse**, Arda Akkan**, Veli Yıldırım**, Kayra Arslan**, Salih Utku Yılmaz**, Yakup Temiz**, Ege Deveci**, Ömer Çelik**, Mustafa Kaya*, Utku Akyürek*, Muzaffer Koç*, Mehmet Efe Yıldırım*, Batuhan Keskin*, Yusuf Yıldım*, Atilla Ertem**

ANTRENÖR: Ömer Demiryol

Kırşehir, Nazilli maçı Kendirciler’in… Kırşehir, Nazilli maçı Kendirciler’in…

GOLLER: Dk.15 Kerem Hilmi Demir, Dk.22,34,58,65 Kerim Dağcı, Dk.26,40 Ahmet Yasin Güzel, Dk.63 Sami Şanal (Kırşehirspor)

U16 GENÇLER Ligi’nin 4.haftasının ertelenen maçında şampiyonluğun en güçlü adayı olan Kırşehirspor ile zirve yarışının uzağında kalmak istemeyen 40 Şehirgücüspor ile karşı karşıya geldi. Yeşil-beyazlılar, maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergilerken sahadan da 8-0’lık skorla galip gelerek yoluna kayıpsız devam etti.

Çarşamba günü Bağbaşı Tesislerinde bulunan Sentetik sahasında oynanan ve Murat Yağlı, Emre Özdemir, Berat Yağmur hakem triyosunun yönettiği maça etkili bir futbolla başlayan Kırşehirspor, 15.dakikada Kerem Hilmi Demir’in kaydettiği golle 1-0 öne geçti.

Erken bulduğu golle ataklarını sıklaştıran yeşil-beyazlılar, 22.dakikada Kerim Dağcı’nın golüyle skoru 2-0 yaparken, 26.dakikada Ahmet Yasin Güzel farkı 3’e çıkardı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline geçiren Kırşehirspor, 34.dakikada Kerim Dağcı, 40.dakikada Ahmet Yasin Güzel’in golleriyle soyunma odasına 5-0 önde girdi.

Karşılaşmanın 2.yarısında da etkili bir oyun ortaya koyan Kırşehirspor, 58.ve 65.dakikalarda Kerim Dağcı, 63.dakikada oyuna sonradan giren Sami Şanal ile sonuca giderek maçtan 8-0 gibi oldukça farklı skorla galip gelerek şampiyonluk yolunda yolunu yarıladı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)