KIRŞEHİRLİLER Vakfı Genel Başkanı Tuncay Tekay ve yönetimi Kırşehir’de basınla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, Kırşehirliler Vakfı Genel Başkanı Tuncay Tekay, Kırşehirliler Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Düğer, Yönetim Kurulu Üyesi Mahbup Torun, Basın Müşaviri Erdem Yeşer, Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yavuz, Kırşehir Şube Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bahadır, yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Kırşehirspor’a gereken desteğin verilmediğini söyleyen Kırşehirliler Vakfı Başkanı Tuncay Tekay, bu şehrin takımı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

KIRŞEHİRSPOR, MERSİN MAÇINA HAZIRLANIYOR KIRŞEHİRSPOR, MERSİN MAÇINA HAZIRLANIYOR

Kırşehir’e Kırşehirspor’a destek olman için geldiklerini söyleyen Kırşehirliler Vakfı Genel Başkanı Tuncay Tekay, “Bizler Kırşehirliler Vakfı olarak bir takım ziyaretler gerçekleştirmek için Kırşehir’e geldik. Kırşehir Valisi H. Mete Buhara’dan da şehrin tek takımı olan Kırşehirspor’a destek vereceğini duyduk. Takım yönetimini ziyaret ederek Kırşehirspor’un neye ihtiyacı olduğunu, Kırşehirspor’a neler yapabilirizi konuştu. Kulüp Başkanı Çağatay Han Torun bey takım için elinden geleni yapıyor. Fakat takım hiçbir şekilde destek alamıyor. Kimse taşın altına elini koymuyor. Bu takım bu kadar mı sahipsiz? Şehrin STK’ları, bürokratları bir araya gelip bu takım için neler yapabilirizi neden konuşmuyor? Bizler Kırşehirliler Vakfı olarak buraya gelmemizin amacı, şehirde bulunan STK’ları, bürokratları, siyasiyleri ayrıştırmadan birleştirerek bu şehri nasıl ileriye taşıyabilirizi konuşmak için geldik. Taşın altına değil elimizi gövdemizi koymak için geldik. Bu şehirde tek bir takım olan Kırşehirspor’u desteklemek için geldik. Bu takım 2-3 kişinin desteğiyle ayakta kalamaz. Bu takımı hep birlikte el omuz vererek daha güzel yerlere getirmeliyiz.

Takımımızın başkanıyla bir araya geldik ve uzun soluklu görüşme gerçekleştirdik. Bizler neler yapabiliriz? Bizim elimizden ne gelir? Takımın neye ihtiyacı var? Bu soruları yönelttik. Kulüp Başkanı Çağatay Bey ve yönetimi bizlere yapılması gerekenlerden bahsetti. Notlarımızı aldık. Başkan Yardımcımız Mustafa Düğer Bey sürekli Kırşehirspor’a destek olmak isteyen birisiydi. Onunla da yaptığımız istişareler sonucunda bu şehrin tek takımı olan yeşil beyazlı temsilcimize destek olmak için kollarımızı sıvadık. İnşallah Kırşehirspor’un ihtiyacı olduğu destekleri karşılarız ve diğer kurum ve kuruluşları bu destekle kıvılcımlarız. Herkesin bu takıma destek olmasını istiyoruz. Herkesi bu şehrin kalkınmasına ve gelişmesi için elini taşın altına koymasını istiyoruz” dedi.

(HABER: SALİH HANÇER)