Bozok Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı Bozok Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı

Salı günü Kırşehir’e gelen Kırşehirliler Vakfı Başkanı Tuncay Tekay ve vakıf üyeleri, Kırşehir Valisi H. Mete Buhara'yı makamında ziyaret etti.

Yaptıkları faaliyetler hakkında Vali Buhara’ya bilgiler veren Kırşehirliler Vakfı Başkanı Tuncay Tekay, 11 Mayıs’ta da Ankara’da Anneler Günü etkinliği düzenlediklerini ve büyük bir katılım olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kırşehir’in bir kültür geleneklerini tanıtmak, yaşatmak ve köy derneklerini bir araya getirmek amacıyla “Besmeç Gecesi” de düzenlediklerini belirten Başkan Tekay, büyük ilgi gören etkinliği gelecek yıllarda da tekrar edeceklerini söyledi.

Başkan Tekay, Kırşehirliler Vakfı Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen Kırşehirli Köy Dernekleri arası Halı Saha Futbol Turnuvası’nın da 18 Mayıs 2024 tarihinde başlayacağını sözlerine ekledi.

Vali Buhara da Kırşehirliler Vakfı Başkanı ve yönetimine çalışmalarından ve Kırşehir kültürünün tanıtımına verdikleri katkılardan dolayı kutladı ve ziyaret için de teşekkür etti. (HABER: İLKNNUR ÖNCÜ)