Sitelerde araç şarj istasyonu kurulması için genel kurul kararı gerekiyor Sitelerde araç şarj istasyonu kurulması için genel kurul kararı gerekiyor

         On bir ayın sultanı Ramazan ayında sofraların vazgeçilmezlerinden biri olan kadayıf bu senede Kırşehirlilerin gözde tatlısı oldu. Taze taze yapılarak satılan kadayıf yufkacıda ayrı, pastanede ayrı pahalı.

Kırşehir Ahmet Yesevi Camii arkasında yıllardır faaliyet gösteren Ankara Yufka işletmecisi Yusuf Sanık, Ramazan ayında yaşadığı yoğunluğu ve güncel fiyatları gazetemiz muhabiriyle paylaştı.

YufkacıYusuf Sanık,"Ramazan ayı dolayısıyla ekstra bir yoğunluğumuz var. Kırşehirli vatandaşlarımız kadayıf tatlısını çok sevdiği için biz de mesai yapıyoruz. Çeşit çeşit şekillerle fıstıklı ve cevizli olmak üzere kadayıf tatlısını şerbetli yapanlar da var. Üzerine muhallebi dökerek sütlü tatlı yapanlarda var. Tamamen hanımların tercihine kalmış. Fiyatlarımızda elbette artış mevcut. Kadayıfı yapmak için kullandığımız tüm malzemelere zam geldi. Bir kilo kadayıfı şu anda 100 liradan satıyoruz. Bunun yanı sıra hazır yufkada yapıyoruz. Bunu da müşterilerimiz hem iftarda, hem de sahurda börek sararak kullanıyorlar. Hazır yufkanın kilosu da 100 liradan satışta. Kırşehirli vatandaşlarımız için günlük taze taze yapıp satıyoruz. Tüm İslam âleminin ramazan ayını kutluyorum." ifadelerini kullandı. (HABER: AYHAN CEYLAN)