Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan:

 "Kırşehirliler artık termal tedavi için başka illere gitmek istemiyor"

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, gazetemiz ve haber portalı “Kırşehir Çiğdem”in geçtiğimiz günlerde "Kırşehir'de Boşa Akan Jeotermal Sularımız" başlıklı haberine istinaden şehrin önemli problemini TBMM'de gündeme getirdi.

“Kırşehir Çiğdem” olarak geçtiğimiz günlerde yaptığımız, "Pilot Üniversite projesi kapsamında ''jeotermal tedavi'' kapsamında Kırşehir'e kazandırılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nin termal havuzları uzun zamandır hastalarına hizmet verememesi halkın tepkilerine neden oluyor" haberimizin ardından AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkanbu konuda gerekli girişimlerde bulunduklarını ve sorunun çözümlenmesi için çaba harcayacaklarını ifade etti.

Milletvekili Erkan’ın ardından CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan da kolları sıvadı.

Şehrin önemli problemini mecliste gündeme getiren, Sağlık Bakanlığı'nın konuyla bir an önce ilgilenmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili İlhan, "Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 1 Şubat 2021 tarihinde Kırşehirlilerin hizmetine açıldı. Termal suların tıpta tedavi amaçlı kullanılması günümüzde önemi gittikçe artan bir alandır. Kırşehir de termal sularının zenginliği bakımından bu potansiyele ziyadesiyle sahiptir" dedi.

"HASTALAR TEDAVİLERİNDEKİ AKSAMA NEDENİYLE MAĞDUR OLMAKTA"

Hastaların tedavisinde aksamalara neden olan söz konusu sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğinin altını çizen Milletvekili İlhan, "Ancak 3 büyük ve 1 çocuk termal havuzu bulunan Fizik Tedavi Hastanesi'nde havuzlardaki kaçak sebebiyle termal tedaviler yapılamamaktadır. Sağlık Bakanlığı aradan geçen uzun zamana rağmen duruma henüz bir çözüm üretememiştir" diye konuştu.

"KIRŞEHİRLİLER ARTIK BAŞKA İLLERE GİTMEK İSTEMİYOR"

Sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini, vatandaşların termal tedavi için başka şehirlere gitmek istemediğini söyleyen CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, "Kırşehirli hemşerilerimiz havuzlardaki sorunların bir an önce giderilmesini ve kullanıma açılması taleplerini şahsıma sürekli olarak iletmekteler. Umarım Sağlık Bakanlığı bu haklı talebimize cevap verir ve termal havuzları zaman kaybetmeden tıbbi tedavi hizmetlerine açar! Kırşehirliler artık termal tedavi için başka illere gitmek istemiyorlar" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)