Kırşehir'in Mucur ilçesinden hemşehrimiz Cihan Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atamasıyla Teftiş Kurulu Başkanlığı'na görevlendirildi.

Resmi Gazete'de yer alan kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Teftiş Kurulu Başkanlığı'na atanan Cihan Yıldız'ın kariyer yolculuğu ve kişisel hayatı kamuoyu tarafından merak konusu oldu.

CİHAN YILDIZ KİMDİR?

Cihan Yıldız,  1972 yılında Kırşehir'de doğdu. Eğitim hayatına Kırşehir'de başlayan Yıldız, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1991 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1995 yılında mezun oldu. Hukuk alanındaki akademik ve profesyonel kariyerine devam eden Yıldız, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.Yıldız, hukuk alanındaki kariyerine avukatlık stajıyla başladı ve 1996 yılında bu süreci tamamladı. 1997-1999 yılları arasında Hâkimlik-Savcılık stajını da tamamlayarak, sırasıyla Düzce, Patnos ve Sarıveliler'de Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu. Adalet Müfettişliği ve Adalet Başmüfettişliği gibi önemli rollerde de görev yapan Yıldız, son olarak Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.Cihan Yıldız evli ve üç çocuk babasıdır.

Bayram tatilinde en çok  Antalya tercih ediliyor Bayram tatilinde en çok Antalya tercih ediliyor

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker