Kırşehirspor’un zor sınavı! Kırşehirspor’un zor sınavı!

AKSARAY İli Hakem Eğitimcisi Ergin Nebioğlu, tarafından Kırşehir’de 26-27-28 Ocak tarihlerinde İl Eğitimi ve Aday Hakem Kursu gerçekleştirilmiştir.

TFF Merkez Hakem Kurulu ve Hakem Akademisi tarafından Kırşehir ilinde organize edilen Ocak ayı İl Eğitimi ve aday Hakem kursunda görevlendirilen Ergin Nebioğlu, görevini il dışında da başarı ile gerçekleştirmiştir.

Neşet Ertaş Kültür Merkezinde 26 Ocak Cuma günü yapılan eğitime Kırşehir’deki tüm hakem ve gözlemciler katılım sağlamıştır. Hakem Akademisi tarafından hazırlanan eğitim program hakem ve gözlemcilere aktarılmıştır.

27 ve 28 Ocak’ta ise Hakem Akademisi tarafından hazırlanan aday hakem kursu gerçekleştirilmiştir. İlk gün Futbol oyun kurallarının anlatıldığı eğitimde 2. Gün ise Ahi Evran stadında saha uygulaması yapılmıştır. Yapılan eğitimlere Kırşehir İHK başkanı ve kurul üyeleri de eşlik etmişlerdir.

Saha uygulamasında aslen Kırşehir doğumlu olup, görev gereği İstanbul bölgesi Süper Lig yardımcı hakemi olan Ali Tuna’da saha uygulamalarının bir kısmına katılım gösterip adaylarla tecrübe paylaşımında bulunmuştur.

(HABER: SALİH HANÇER)