Tatil için Ankara'dan Samsun'a giden Kırşehirli Berkant Yumuşak, denizde yüzdüğü sırada boğularak hayatını kaybetti. 

Olay Samsun'un Atakum ilçesi Güzelyalı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı sahilinde önceki gün meydana geldi.Alınan bilgiye göre, Kırşehirli Berkant Yumuşak (22), Ankara'dan arkadaşları ile birlikte Samsun'a tatile gelerek serinlemek için Karadeniz'e girdi. Yüzme bilmediği ve Konya'da mimarlık bölümü öğrencisi olduğu öğrenilen Yumuşak, birlikte denize girdiği arkadaşı Abdullah Çok'a (22) ayağının yerden kesildiğini söyleyip bir anda Karadeniz'in azgın dalgaları arasında kayboldu.

Kırşehir'de hurdaya dönen araçtan yaralı kurtuldu Kırşehir'de hurdaya dönen araçtan yaralı kurtuldu

Abdullah Çok, Berkant Yumuşak'a yardım için denize daldı. Bir ara Yumuşak'ın elini tutan Çok, mücadele etti ancak arkadaşını kurtaramadı. Abdullah Çok'un yardım istemesi üzerine akıntıya kapılarak kaybolan Berkant Yumuşak, sahil güvenlik ve deniz polisi dalgıçları tarafından denizden çıkartılarak ambulansla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

MEMLEKETİ KAMAN'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Berkant Yumuşak, memleketi Kaman Kargın Yenice Köyü'nde toprağa verildi. Cenazeye ailesi ve çok sayıda yakını katıldı. Ailesi cenazede gözyaşlarına hakim olamadı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)