KTSO Başkanı Mustafa Yılmaz, 4 yılda gerçekleştirdikleri proje ve hizmetleri açıkladı

 

“KIRŞEHİR'İN SANAYİ VE TİCARETİNİN GELİŞMESİ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ''

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüten, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile herkesin sevgi ve saygısını kazanan Mustafa Yılmaz, 4 yıllık görev süresi içinde bir çok projeyi hayata geçirdiklerini açıkladı.

Ekibiyle birlikte göreve gelirken verdikleri bütün vaadleri yerine getirmenin gönül rahatlığı içinde olduklarını, Kırşehir’in sanayi ve ticaret alanında layık olduğu yere gelmesi için üzerine düşün bütün görevleri yapmaya çalıştığını belirten Başkan Mustafa Yılmaz, “19 Kasım’da yapılacak seçimlerde ekibimizle birlikte birçok projemizle çıkıyoruz. Çünkü bizim projelerimiz ayağa yere basan projelerdir. Bugüne kadar yaptıklarımız da ortada. İnşallah üyelerimizin desteğiyle yeniden seçilirsek daha çok projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

4 yıllık başkanlığı döneminde birçok proje ve hizmete imza atan Başkan Mustafa Yılmaz, “Kırşehir'in Sanayi ve Ticaretinin gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz'' diyen Mustafa Yılmaz, başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği proje ve hizmetleri de tek tek açıkladı.

İşte Başkan Mustafa Yılmaz’ın döneminde yapılan proje ve hizmetler:

“Eğitim ve Gelişim Platformu Kırşehir TSO Akademi” projesi hayata geçirildi. Proje, Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazandı.

“TOBB ve Bakanlıklar ile yürütülen lobi faaliyetleri sonucunda Odamıza Form A belgesi onay yetkisi verildi. Oda üyelerimiz Form A belgesinin onayı için şehir dışına gitmek yerine artık Odamızdan hizmet alıyorlar.

“Ahiler Kalkınma Ajansı’ndan alınan hibe desteği ile TOBB Akreditasyon Sistemi ve Yönetim Sistemlerinin entegrasyonu hayata geçti.

“Ahiler Kalkınma Ajansı’ndan alınan hibe desteği ile Odamızın 2019-2023 yıllarını kapsayan stratejik planı hazırlandı.

“Üyelerimiz için ücretsiz olarak yararlanabilecekleri “İhracat Destek Ofisi” hayata geçirildi. Üyelerimiz ihracatla ilgili istedikleri her konuda ihracat danışmanımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir. Ayrıca, Oda olarak Ticaret Müşavirleri ile düzenlediğimiz birebir ihracat toplantılarından sonra ilimizin ihracat verilerinde görülen 30’luk artış dikkat çekmektedir. 2021 yılının ilk 10 ayında 247.588,44 olan ihracat rakamı, 2022 yılının ilk 10 ayında 322.839,90 ’a yükselmiştir.

“Üye temsilcileri projesi ile üyelerimiz periyodik olarak bire bir aranmakta; istek, öneri ve şikâyetleri ile ilgili aksiyon alınmakta.

“Ahilik Haftası döneminde düzenlenen “İndirimli Alışveriş Günleri” ile şehrin ekonomisini canlandırdık. Proje kontrol desteği ile üyelerimizin projelerini kontrol ederek, iyileştirme fikirleri sunuyor; projelerin kabul edilebilirliğini artırıyoruz.

“Odamız personeli yeminli tercümanlarımız “ücretsiz İngilizce tercüme desteği” ile üyelerimizin ihracat işlemlerinde destek oluyor.

“Kamu kurum müdürleri ve özel sektör temsilcilerinin bir araya geldiği ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın başkanlık ettiği “Ezberbozan Platformu” ilimizin ortak sorunlarını tespit etmek ve çözümlemek için faaliyet gösteriyor.

“Sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının bir araya geldiği ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın başkanlık ettiği “STK Çalıştayı” ilimizin ortak sorunlarını tespit etmek ve çözümlemek için faaliyet gösteriyor.

“Coğrafi işaret tescilinde Kırşehir’de ilk sıradayız. Kentimize özgü ürünlerin katma değerlerini arttırarak bölgesel kalkınmaya katkı sağlamayı sürdürüyoruz ve bölge değerlerinin tanıtımına verdiğimiz önem ile paralel çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

“Hayvancılık konusunda Türkiye’de hatırı sayılır derecede önemli bir konumda olan ilimizi hak ettiği yere getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Askoç Enerji ile yapılan çalışmalar neticesinde ilimize bir biyogaz tesisi yatırımı kazandırdık. Akyurt Elektrik şu anda ilimizde faaliyet gösteren biyogaz tesislerinden biridir.

“Yatırımcı çekme çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Mevcut ve potansiyel yatırımcılara rehber olması açısından “Kırşehir’in Dijital Belleği Müzesi Fizibilite Raporu”  ve “Kırşehir Et Entegre Tesisi Fizibilite Raporu” hazırlanmıştır.

“Üyelerimiz için indirim protokollerini hayata geçirdik. Şu anda 10’dan fazla firma ile indirim sözleşmelerimiz bulunmakta olup, Oda üyelerimiz ve birinci derece yakınları avantajlı indirimlerden faydalanmaktadır.

“MEYBEM sınavları ile mesleki yeterlilik konusunda üyelerimizin yanındayız. 2018 yılından beri 252 aday sınava girmiş, 217’si başarılı olmuş ve mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazanmıştır.

“Üyelerimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli bilgiyi ilk kaynaktan öğrenmeleri için çabalıyoruz. Bu kapsamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Hemşehrimiz Sayın Mehmet Yurdal Şahin’in katılımı ile yatırım teşvikleri bilgilendirme toplantısı, Hayvan Hayat Sigortaları Grup Müdürü Orhan Sarıtepe ve Kayseri Bölge Müdürü Ömer Altuğ’un katılımı ile TARSİM bilgilendirme toplantısı, Eximbank yetkililerinin katılımı ile Eximbank bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

“Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında TR71 Bölgesinde iki meslek lisesi olan iki ticaret odasından biriyiz.Tarıma Dayalı İhtisas OSB kurma çalışmalarımız devam etmektedir.

“İlimize “Et Entegre Tesisi” kazandırma çalışmalarımız devam etmektedir.

“Odamızın üyelerine sunduğu kaliteli hizmet üye sayımızın artış göstermesine vesile olmuştur. 2018 yılı Kasım ayı öncesi 1286 olan üye sayısı, 2018 yılı Kasım ayından sonra 57 oranında artış göstererek 2026’ya yükselmiştir. Bu dönemde 740 üye kaydı yapılmıştır.”

Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz, yeni dönemdeki ekibini de açıkladı. Başkan Mustafa Yılmaz, birlikte yola çıktığı ve 12 gruptan oluşan ekibini kamuoyuyla paylaşearak destek istedi.

İşte Başkan Mustafa Yılmaz ve ekibi…

1. MESLEK GRUBU (TARIM VE HAYVANCILIK)

* Abdullah Altuntaş

* Çağatay Han Torun

* Fatih Altuntaş

2. MESLEK GRUBU (İNŞAAT)

* Serkan Kaya

* H. İbrahim Koçak

* Medeni Aydın

3. MESLEK GRUBU ( GIDACILAR)

* Ergin Süngü

* Murat Korkmazyiğit

* Necip Şevik

4. MESLEK GRUBU (İMALATÇILAR VE SANAYİCİLER)

* RAMAZAN DUMLUPINAR

* MUSA ÇELİK

* EMİRHAN KÜHÜK

5. MESLEK GRUBU (AKARYAKIT VE YEDEK PARÇA)

* ALİ GÖK

* YAHYA KILIÇ

6. MESLEK GRUBU ( MOBİLYA VE BEYAZ EŞYA, KONFEKSİYON )

* MUSTAFA YILMAZ

* ERHAN ASLAN

7. MESLEK GRUBU ( İNŞAAT MALZEMECİLERİ)

* MURAT TEKDOĞAN

* ALİ ARDIÇ

8. MESLEK GRUBU (NAKLİYECİLER-TAŞIMACILAR)

* EŞREF AŞIK

* ÖMER ŞANAL

9. MESLEK GRUBU (BANKALAR VE SİGORTACILAR)

* BURAK BÜLENT BATI

* ERBİL İLKER ERDAL

10. MESLEK GRUBU (MİMARLAR VE MÜHENDİSLER)

* AZİZ ŞAHİN EKİCİOĞLU

* UĞUR BÜYÜKŞAHİN

11. MESLEK GRUBU (KUYUMCULAR, İLETİŞİM, GÜVENLİK VE MEDYA)

* MEHMET IŞIK

* NİHAT DAĞISTAN

12. MESLEK GRUBU (EĞİTİM VE HİZMET SEKTÖRÜ)

* TURKUAZ DİL EĞİTİM

TSO’nun yeni başkanı belirlenecek TSO’nun yeni başkanı belirlenecek

* UFUK CENGİZ

 (HABER: BEYHAN BALLI)