31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde kıyasıya mücadelenin olduğu Mucur’da Büyük Birlik Partisi’nden az bir oy farkıyla Belediye Başkanı seçilen Ali Şahin, “Kırşehir Çiğdem”e değerlendirmelerde bulundu.

Seçimin ardından Mucur Belediye Başkanı olarak mazbatasını aldığı günün akabinde koltuğa oturan Başkan Şahin, çok fazla usülsüzlüklerin yaşandığı söyleyerek adli işlemlerin başlatıldığını söyledi.

Mucur’da seçim döneminin zorlu geçtiğini söyleyen Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, “Mahalli idare seçimleri bitti artık biliyorsunuz. Ama zor bir süreç oldu. 6 tane adayın olduğu ve çekişmeli bir seçim süreci geride kaldı. Tabii seçim süreci bana göre çok adil olmadı. Çeşitli ayak oyunları yapılmaya çalışıldı. Ama gönüllere girmişiz ki sandıkta biz çıktık. Sandıkta çıkan sonuca herkesin saygı göstermesi lazım ama bazıları kabullenemedi. Birtakım yerlere itiraz falan ettiler. Ama sonuçta yüce Türk adaleti yargısı, adaletli davranacağını biz biliyorduk. Biraz geç de olsa mazbatamızı alarak göreve başladık. Ben her zaman söyledim. Seçim sandıkta kazanılır. Sandıktan seçim resmi olarak bittikten sonra da siyasi kimlik bir tarafa bırakılır. Ve Mucur'a hizmet için biz siyasi kimliğimizi bir tarafa bıraktık.  Artık bundan sonra Mucur’a nasıl hizmet ederiz, nasıl faydalı oluruz onun peşindeyiz. Biz hizmet etmek için geldik. Elimizden gelen gayreti göstererek hizmet edeceğiz. Bu konuda da kararlıyız. Partimize de güveniyoruz bu konuda. İktidar ortağı bir partiyiz. Cumhur İttifakı'na bağlı bir parti olarak hizmetler yaparak Mucur'un 5 yıllık kaybını telafi ederek hak ettiği yere getireceğiz inşallah” dedi.

Kırşehir'den Ankara'ya yoğun bir katılım sağlanacak Kırşehir'den Ankara'ya yoğun bir katılım sağlanacak

BELEDİYENİN MALİ TABLOSU ÇOK VAHİM DURUMDA”

Mucur Belediyesi’nin çok fazla borcu olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “Mucur Belediyesi’nde şu anda 337 milyon lira gözüken borç var. Nüfusu bizden on kat olan belediyelerin bile bu kadar borcu yok. Bunun dışında gözükmeyen, bizim bilmediğimiz birtakım haciz işlemleri gerçekleşiyor. Faturalar var. Onların da ne kadar olacağını bilmiyoruz ama borç miktarı 400 milyonu bulacak gibi gözüküyor. Yani 400 milyon borca karşılık yapılan işler arasından bana göre hiçbir şey yapılmamış. Aksine Mucur, bıraktığımızdan daha da geriye gitmiş. Bir işçi yığılması olmuş. Bir odada 6-7 kişi çalışan bir işçi firması olmuş. Ben en önemlisi altyapı yapılıyor diye eskisini arar hale gelmişiz. Geçenlerde bir kuvvetli bir yağmur yağdı. Bu da bizi yanıltmadı. Biliyorduk biz zaten her taraf şelaleye döndü.  Tabii borcumuz çok fazla ama biz kendimiz aday olduk, kendi isteğimizle aday olduk. Şikayet etmeyeceğiz, çalışacağız. Hem Mucur’u hak ettiği yere getireceğiz inşallah. Ama nüfusuna göre hesaplarımızda Türkiye'nin en fazla borçlu olan yeriyiz. Türkiye'nin bakın Kırşehir'in değil. Türkiye'nin nüfusuna göre nüfus başına düşen borca göre en fazla borçlu bir ilçedir” diye konuştu..”

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker