Türkiye Cumhuriyeti'nin Kamu Yararına en eski üçüncü derneği olan Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği’nin (KOGYAD) İstanbul Şubesi’nin düzenlediği gece 24 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul’da yapılacak.

Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım ilanı Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım ilanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Çırpıcı tesislerinde “Tüm Kırşehir'liler Buluşuyor” gecesi düzenleyecek KOGYAD İstanbul Şubesi Başkanı Emekli Albay Tahir Canatan, gecede Kırşehir'den gelen mahallî ve sürpriz sanatçıların İstanbul'da bir Kırşehir gecesi yaşayacaklarını açıkladı.

Dernek Başkanlığında ikinci yılını geride bırakan Şube Başkanı Canatan, iki yıldır 120'ye yakın Kırşehirli, ihtiyaç sahibi ve başarılı olan üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğuna İstanbul Şubesi imkânlarıyla burs verdiklerini söyledi.

Dernek Başkanı Emekli Albay Tahir Canatan geceyle ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Derneğimiz adından da anlaşılacağı üzere, Kırşehirli ihtiyaç sahibi yüksek öğrenim gençlerine yardım elini uzatan bir dernektir. Dernek Başkanlığına geldiğim iki yıl zarfında 120 civarında Kırşehirli ihtiyaç sahibi başarılı öğrenciye kendi imkanlarımız çerçevesinde burs imkanı sağladık. Bu geceden elde edilecek gelir de bu amaçta kullanılacaktır. Gecemize çok yoğun bir ilgi olduğunu gözlemlemekten son derece mutluyuz. Gecemizi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çırpıcı tesislerinde gerçekleştireceğiz. Geceye katılacak hemşerilerimizin 15 Aralık tarihine kadar 0532 6867878 veya 0535 2748568 numaralı telefonlarla irtibata geçerek isimlerini yazdırmaları önem atfetmektedir.  Gecemiz çok renkli geçeceği gibi, hayat şartlarından dolayı uzun zamandır birbirlerini göremeyen hemşerilerimizin de hasret gidermesine vesile olacaktır.

“Çok zengin bir program hazırlığı içerisindeyiz. Kırşehir’den gelecek mahalli sanatçılarımızla coşacağımız gibi, sürpriz olabilecek başka sanatçılar da gecemize renk katacak. Bu hafta sonu Yönetim Kurulu olarak Kırşehir’e giderek Sayın Valimiz ile Sayın Kırşehir Belediye Başkanını; İlçelerimizin Sayın Kaymakamları ve Sayın Belediye Başkanlarına davetiye vererek gecemizde bizleri onurlandırmalarını talep edeceğiz. Ayrıca TBMM’deki Kırşehirli yedi Milletvekilimizi de gecemize davet ettik ve davetiyelerini kendilerine ulaştırdık.  Kırşehir Dernek Başkanlarımızın da üyeleriyle birlikte bizleri şereflendirmelerini arzu ediyoruz.

Gün Birlik günü; gün Kırşehirlilerin kaynaşması günü; Gün başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlerimize sahip çıkma günü. Gün Kırşehirliler Günü.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)