Kırşehir'in kültürel değerleri günlerdir yerel ve ulusal gündemden düşmüyor.

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir'in mahalli sanatçılarından Neşet Doğan'ın Kanal D'nin en çok izlenen dizilerinden Dilber Dizisi'nde sahne alması, Aşağı Homurlu Köyü'nde muhtar olamayan ama yazdığı şiirli sitemiyle Türkiye'nin kalbinde taht kuran dizi ve film teklifleri almaya başlayan ardından da belgesel çekiminin başlanacağı öğrenilen Aydın Battal ve en sonunda da Kırşehir'in sanatçılarından Göçer kardeşlerin TRT'nin en çok sevilen ve izlenen dizisi Gönüldağı Dizisi'nde bayrama özel bölümünde sahne alması şehrin kültürel anlamdaki başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Son zamanlarda Kırşehir’in kültürel değerlerinin dizi ve filmlerde, yerel ve ulusal medyada yer alması vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanmaya devam ediliyor. Kırşehir düğünlerinin vazgeçilmezleri, sahnelerin parlayan yıldızları yerel sanatçılarımız Neşet Doğan'ın Dilber dizisinde, Göçer kardeşlerin de Gönüldağı dizisinde sahne alması sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

Her iki sanatçının da hayranları sosyal medya hesaplarından aldıkları sahnenin görüntüsünü paylaşarak, "İşte memleketimiz Kırşehir kültürünün gençleri. Sizinle gurur duyuyoruz. Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın memleketi Kırşehir'in evlatlarından da bu beklenir. Allah yolunuzu açık etsin" diyerek milyonlarca paylaşımda bulunuldu.

En sonda da 31 Mart seçimlerinde köyünden muhtar seçilemeyince Türkiye'nin kalbinde taht kuran Aydın Battal'a ise hem dizi ve filmlerden teklifler gelmeye başladı hem de belgeselinin çekileceği öğrenildi.

Emlak Vergisi’nde yarın son gün Emlak Vergisi’nde yarın son gün

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

 

Editör: Fahrettin Toker