Başkan Ekicioğlu, 2025 yılı bütçesinin 2 milyar lira olduğunu açıkladı

 KIRŞEHİR’İN ALT VE ÜST YAPISINA BU YIL 1 MİLYAR LİRA HARCANACAK

 

Yılın ilk yarısında 13,5 milyar dolarlık makine ihraç edildi Yılın ilk yarısında 13,5 milyar dolarlık makine ihraç edildi

                Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 2025 yılı bütçesini 2 milyar lira olarak belirlerken, bu bütçenin 1 milyar lirasını yatırıma ayırdıklarını açıkladı.

                Belediye’nin 2024 yılında yapacağı projeler ve yatırımlarla ilgili gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e açıklamalarda bulunan Başkan Selahattin Ekicioğlu, 2024 yılında alt yapı ve üst yapıya 1 milyar lira ayırdıklarını, kalan 1 milyar lirasının 800 milyon lirasının personel maaşlarına 200 milyon lirasının da tamir, bakım ve onarımlarında kullanılacağını söyledi.

                Kırşehir’in yaşanabilir ve modern bir kent haline gelmesi için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Başkan Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

                “Kırşehir’de her Belediye Başkanı şehrimize karınca karanınca hizmet etmiştir. Kim hizmet etmişse, kim bir çivi çakmışsa hepsine teşekkür ediyoruz. Biz de elimizden gelen tüm imkanları göstererek hizmet etmeye devam ediyoruz. Bizim önceliğimiz yıllardır hizmet gitmeyen, mahrum edilen, unutulan bölgelerden başlayarak hizmetleri tüm şehre yaymak oldu. Şehrimizin bugün her yerine hizmet ederken, altyapısıyla, üst yapısıyla, yollarıyla, parklarıyla, yeşil alanlarıyla modern bir kent haline getirmeye çalışıyoruz. Çünkü benim hemşehrilerim her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır.

“Kırşehir Belediyesi olarak bu yıl bütçemizin yarısını, yani 1 milyar lirasını yine altyapı, üst yapı için kullanacağım. Bunun 330 milyon lirasını da park ve bahçe yatırımlarında değerlendireceğiz. Bu yıl Yenice Mahallemizde yapımına başladığımız Selgah Deresi Yeşil Alan Projemizi de inşallah en kısa sürede tamamlayarak hayata geçireceğiz. Şuan yüzde 50 sevilesindeki projemizle 56 bin metrekarelik alanda park, ağaçlandırma, peyzaj, sosyal donatı, spor alanları, sosyal etkinlik alanları gibi çok sayıda birim inşa edeceğiz.“

 

Muhabir: (HABER: FAHRETTİN TOKER)