AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, gazetemizi ziyaretinde açıkladı:

 

“Kırşehirimizin bütün sorunlarının takipçisiyiz”

 

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve Başkan Yardımcısı Emre Bekdemir, gazetemizi ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in sahipleri Salih Güner, Sait Yanık ve Sait Uyar, Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı, Sayfa Editörü İlknur Öncü ve muhabir Cemre Bayram ile bir süre sohbet ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Seher Ünsal, tüm çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Tarafsız ve objektif basının önemine dikkat çeken Başkan Seher Ünsal, “Kırşehir’in sorunlarını çözmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Hiç şüphesiz tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Sağlıklı bir kamuoyunun varlığı için medya çalışanlarının tarafsız ve doğru bilgilendirme hususlarındaki hassasiyetleri ile meslek ahlakını gözeten çalışmalarının daha da önem kazandığı bilinen bir gerçektir. Günümüz medya teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişletmiş, doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmiştir. En zor şartlara rağmen can güvenliklerini riske atarak görevlerini yerine getirmeyi amaçlayan gazetecilerin halkı doğru, tarafsız ve sağlıklı bilgilendirme çabaları hiç kuşkusuz takdire şayandır. Bu açıdan medya çalışanlarımızın, mesleklerini icra ederken toplumumuzun hassasiyetlerini göz önünde bulundurmaya özen göstermeleri büyük önem arz etmektedir. Çalışan gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmaları en büyük dileğimizdir. Kırşehir’de tarafsız ve objektif yayınlarıyla bizlere ışık tutup yol gösteren gazetemiz Kırşehir Çiğdem’in sahip ve çalışanlarının Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Ardından Başkan Seher Ünsal Kırşehir’de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

AK Parti’nin seçime hazır bir parti olduğunu belirten Ünsal, “Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 20 yılda Kırşehir’e devasa yatırımlar yapıldı, pek çok sorunlar ortadan kaldırıldı. İnşallah önümüzdeki süreçte de Türkiye Yüzyılı vizyonu hedefleri doğrultusunda şehrimize yatırımlarımız devam edecek.  İşte son olarak şehrimize teşrif eden Sayın Milli Eğitim Bakanımız Mahut Özer de pek çok güzel müjdeler verdi.  200 yataklı Uygulama Oteli bakanlığımızın bütçesi ile en kısa sürede tamamlanarak Kırşehir halkının hizmetine sunulacak. Milli Eğitim Bakanlığımızın Kırşehir’deki yatırım bütçesi 330 milyon liradan 710 milyon liraya çıkarılmış oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin 1541 hektar genişletildiğini, Kırşehir Hükümet Konağı’nın yakında yapımına yeniden başlanacağını, İçişleri Bakanlığı’nca Kırşehir’e Polis Eğitim ve Sosyal Tesislerinin yapılacağını, 400 yatıklı yeni bir hastane yapılacağını da belirten Başkan Seher Ünsal, “İnşallah bu yıl yapılacak seçimlerde AK Partimiz yeniden iktidara gelecek ve Kırşehir yeni dönemde de büyük hizmetlere kavuşacak” dedi. (HABER: CEMRE BAYRAM)