Mahmut Sami Doğancı, AK Parti’den Kırşehir

Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıkladı:

Yerel seçimlere ilişkin kesin aday  Listelerinde son gün yarın Yerel seçimlere ilişkin kesin aday Listelerinde son gün yarın

“Kırşehirimizi büyükşehir

vizyonuna hazırlayacağım”

Mahmut Sami Doğancı, Kırşehir'de yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya gelerek AK Parti'den Kırşehir Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu duyurdu.

22 Kasım Çarşamba günü AK Parti İl Başkanlığı Binası'nda resmi başvurusunu İl Başkanı Seher Ünsal'a bildiren Doğancı, 23 Kasım Perşembe günü de yemekli toplantıda yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gerçekleşen toplantıda Mahmut Sami Doğancı, AK Parti'den Kırşehir Belediye Başkanlığı'na 'Büyükşehir Kırşehir Vizyonu 40 Makro Proje'nin sunumuyla duyurdu.

Toplantıda vizyon ve misyonlarından bahseden Mahmut Sami Doğancı, aday olarak gösterildiği takdirde projelerinin hazır olduğunu ve 40 makro projesinin detaylarından bahsetti.

Kırşehir'in potansiyellerinden bahseden Doğancı, "Ahilik ve Ahi Evran, Aşk ve Yunus Emre, Alevilik, Bektaşilik ve Hacı Bektaş, Aşk-ı Mevlana ve Süleyman Türkmani, aşk davasının çınarı Şeyh Edebali, astronomi ve Cacabey, Aşık paşa ve Garipname, Ahmed-i Gülşehri ve Mantıkuttayr, Abdallık ve Neşet Ertaş'ın değerlerine uygun çalışmalar gerçekleştirerek bu şehri büyükşehir vizyonuna hazırlayacağım. 40 makro projemizle birlikte sevdalısı olduğumuz, aşığı olduğumuz bu şehri geliştireceğiz. Teşkilatımızda birbirinden kıymetli abilerimiz, kardeşlerimiz aday adaylığını açıkladılar. Ben hepsine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

MAHMUT SAMİ DOĞANCI KİMDİR?

1987 yılında Kırşehir'de doğdu. Kırşehir Merkez Akçaağıl Köyü'nden öğretmen Bekir hocanın ve Kayabaşı mahallesinden veKırşehir Ahi Evran Universitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünden "onur öğrencisi” olarak mezun oldu. Daha sonra aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. İktisat İkinci üniversite eğitimini Anadolu Universitesi, Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

2013 yılından beri Ahi Evran Universitesinde öğretim görevlisi, akademisyen olarak çalışıyor.

2014 yılında kısa görevlendirmelerle Bosna Hersek, Hırvatistan ve Tunus ülkelerinde bulundu. 2019-2021 yıllarında Ürdün'de akademisyen ve Türkolog olarak ülkemizi temsil etti.

Siyasete lise yıllarında Ak Parti kurucu gençlik kollarında başladı. 2006-2007 yıllarında üniversite başkanlığı görevinde bulundu. 2008 yılında Türkiye'nin en genç AK Parti gençlik kolları il başkanı oldu. Bu görevini 5 yıl sürdürdü. Daha sonra AK Parti Kırşehir İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı olarak görev yaptı. Aynı zamanda Kırşehir Milletvekili Danışmanlığı ve AK Parti Genel Merkez Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 2007 seçimlerinden itibaren her seçimde adaylarla beraber sahada ve AK Parti seçim koordinasyon merkezinde görev aldı.

Krşehir Belediyesi Gençlik Meclisi kurucu başkanlığı, Tügva kurucu il temsilciliği, Doğuş Düşünce Derneği başkanlığı, Genç Akademisyenler Birliği temsilciliği ve Ensar Vakfı şube başkanlığı gibi.birçok sivil toplum kuruluşu görevlerinde bulundu.

İngilizce ve Arapça eğitimleri alan Mahmut Sami Doğancı'nın birçok şiir, düşünce ve akademik çalışmaları bulunuyor.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)