Marangozlar, Mobilyacılar ve Hızarcılar Odası Başkanı  Genç: “Kılıçözü Sanayi Sitesi esnafı büyük sıkıntı içinde!”

 KIRŞEHİR’E YENİ BİR SANAYİ SİTESİ ŞART

KIRŞEHİR Marangozlar, Mobilyacılar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mustafa Genç,  Kılıçözü Sanayi Sitesi’nde dükkan kiralarının Euro ile olduğunu, 100 m2’lik dükkan kiralarının lira bazından geçen yıl 15 bin lira iken bugün 70-80 bin liraya çıktığını, iş yapamadığı için kirasını ödeyemeyen esnafın mecburen darboğaza girdiğini açıkladı.

Sanayi Sitesi’nde iş yeri kiralarının bu kadar çok artmasının işyeri sayısının az olmasından kaynakladığını belirten Başkan Mustafa Genç, Kırşehir’e yeni bir sanayi sitesinin zaman geçirilmeden en kısa zamanda kazandırılmasının şart olduğunu söyledi.

Başkan Genç, Petlas karşısındaki bir alanın kamulaştırılarak buraya yeni bir sanayi sitesi kurulması yönünde karar alınmasına rağmen hale bu konuda bir ilerleme olmadığını belirterek, Kırşehir il yöneticilerini ve siyasilerini göreve davet etti.

Başkan Genç, “Kırşehir Kılıçözü sanayi Sitemizde yeni bir işyeri açılacak dükkan yok. Bu da kira fiyatlarını 3-4 kat artmasına neden oluyor. Geçen sene yıllık 15 bin liraya kiraya oturan bir esnafımız bu yıl mal sahiplerinin 60-70 bin liralık bir kira fiyatıyla karşı karşıya kalıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a Sanayi Sitemiz için söz vermiş ve en kısa sürede yeni bir sanayi sitesinin kurulacağını vaad etmişti. Bu sorunumuzun artık zaman geçirilmeden çözümlenmesi gerekiyor. Aksi halde mevcut Kılıçözü Sanayi Sitesi’nde kimse yeni bir işyeri açamayacağı gibi, kiralar da çok büyük oranda artacaktır. Bu de esnaf ve sanatkarlarımız için büyük sıkıntı olacaktır” ifadelerini kullandı. (HABER: BEYHAN BALLI)

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eylülde 45,1 milyar liralık yatırım teşvik belgesi verdi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eylülde 45,1 milyar liralık yatırım teşvik belgesi verdi