Kırşehir Televizyonu'nun 31. kuruluş yıldönümü sinema tanıtım gecesi  ve altın mikrofon ödülleri programı düzenlendi. Düzenlenen programda hem Kırşehir'e film müjdesi verilirken hem de altın mikrofon ödülleri sahiplerini buldu.
Armas Otel'de düzenlenen programa, AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, İYİ Parti İl Başkanı Zafer Satılmış, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Köksal, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bülent Er, Cumhur İttifakı Kırşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan, STK Başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"BU FİLM SAYESİNDE KIRŞEHİR'İ DÜNYAYA TANITACAĞIZ"
Kırşehir'de çekimlerinin yapılacağı ve tamamen komedi tadında bir film olacağını söyleyen Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya, "Kırşehir Televizyonu'nun 31. kuruluş yıldönümü programı için böyle bir etkinliğe katılım gösteren herkese çok teşekkür ederim. Burada sadece kuruluşumuzu kutlamak için bulunmuyoruz. Kırşehir'e çok önemli bir eser bırakmak için aslında buradayız. Bir sinema filmi tanıtımı yapacağız. Komedi tadında anadoluya yakışır bir sinema filmine imza atmış bulunuyoruz. Ayrıca Kırşehir'in isminin bu film sayesinde dünyaya tanıtılmasına vesile olmuş olacağız" dedi.

"Kırşehir'de film yapmak benim çocukluk hayalim"
Film Yapımcısı Kubilay Tat, "Benim Kırşehir ile ilgili film yapma hayalim var ama biz 1 tane film yapmak isterken özellikle siyasetçilerimiz çok daha iyi anlayacaklardır arkada 40 tane film çevirmek zorunda kalıyoruz. Çok iyi işler yapıyoruz ama arka plandaki çevrilen filmleri toparlayacak insanlara ihtiyacımız oluyor. Bu talihsizlik 3 yıl önce kırıldı. Bir Kırşehirli hemşehrim Havva Karakaya, İstanbul'a geldi. Neden bir Kırşehirli senarist Kırşehir hikayesi anlatmasın? dedi. Sonra 3 yılın ardından hadi hazır mıyız? diyerek tekrar yanımıza geldi. İşte o günden sonra Kırşehirli kadın birinden böyle kararlılığını gördükten sonra kadınlara neden güvenmem gerektiğini öğrendim. Şimdi bunun hazırlıkları içerisindeyiz. Hikaye çalışmalarımızı bitirdik. Senaryo çalışması hikayeden biraz daha uzun sürüyor. Kırşehir'e Yılmaz Erdoğan'ın vizontele tadında bir komedi filmi yapmak için kolları sıvadık. 2 gündür Kırşehir'deyiz. Çok heyecanlıyız. Şehire en güzel film projesini kazandırmak için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz" diye konuştu.
Gerçekleşen konuşmaların ardından ödüller sahiplerini bulurken, Kırşehir'in sevilen sanatçısı Tahir Uçar katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Konut Fiyat Endeksi şubatta yüzde 2,2 arttı Konut Fiyat Endeksi şubatta yüzde 2,2 arttı