Millî Eğitim Müdürü Alpaslan okulları ziyaret etti

 

Kırşehir’e 848

öğrencinin nakil

işlemi yapıldı…

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle eğitim öğretime verilen aranın ardından depremden etkilenen illerimiz dışındaki 71 ilimizdeki tüm kademelerdeki öğrenciler, 20 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretime başladı.

Afet bölgesindeki öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamaması amacıyla öğrencilere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından nakil kolaylığı sağlandı. Afet bölgesinden ilimize nakil gelen dün itibarı ile toplam 828 öğrencilerin e-okul kayıtları tamamlanarak ilimiz genelindeki okullara yerleştirildiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, ikinci dönem eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde incelemek ve deprem bölgesinden gelerek ilimizde eğitim öğretime başlayan öğrencilerimizle bir arada olmak için Prof. Dr. Erol Güngör İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.

“TİYATRO HAYATIN YANSIMASIDIR” “TİYATRO HAYATIN YANSIMASIDIR”

İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, okul idarecilerinden okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet ederek onların görüş, öneri ve taleplerini dinledi. (HABER MERKEZİ)