Milletvekili Erkan açıkladı…

 Kırşehir’e 4 hekim atandı

 Ak Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, 117 DHY (Devlet Hizmeti Yükümlülüğü) kapsamında ilimize 2’si uzman, 2’si pratisyen olmak üzere 4 hekim atamasının yapıldığını açıkladı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere ilçe hastanelerinde ve sağlık ocaklarında yaşanan doktor ihtiyacının karşılanması amacıyla Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerini sürdüren Milletvekili Necmettin Erkan’ın çabaları sonuç verdi ve Kırşehir’e 4 hekim ataması yapıldı. Bu hekimlerin ikisinin uzman ikisinin ’de pratisyen hekim olduğunu belirten Milletvekili Erkan önümüzdeki süreçte de Kırşehir’e doktor atamalarının devam edeceğini ifade etti.

Merkez Bankası rezervleri yaklaşık  153,8 milyar dolarla rekor kırdı Merkez Bankası rezervleri yaklaşık 153,8 milyar dolarla rekor kırdı

Bilindiği üzere AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Kırşehir ve ilçelerinde yaşanan doktor ihtiyacının karşılanması amacıyla Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucu geçtiğimiz Şubat ayında ilimize 11’i uzman olmak üzere 19 doktor ataması gerçekleştirilmişti.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan 11 doktorun anesteziyoloji ve reanimasyon, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahı, romotoji, deri ve zührevi hastalıkları bölümünden birer, 2’sinin de tıbbi patoloji uzman doktoru olduğu, diğer 7 hekimin de 3’ünün Çiçekdağı Devlet Hastanesi’ne 1’nin Mucur Devlet Hastanesi’ne ve 6’sının da Kaman Devlet Hastanesi’ne atanmıştı.

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ