AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptıkları girişimler sonucu Kırşehir il genelinde ihtiyaç duyulan 37 yeni doktorun atamasının yapıldığını açıkladı. 

Başkan Seher Ünsal, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere diğer ilçe hastanelerinde yaşanan doktor sorununun az da olsa giderilmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan yaptıkları talep sonucu çeşitli branşlarda 37 doktorun ilimize atandığını bildirdi.

Güçlü bağışıklık için sebze ağırlıklı beslenme şart Güçlü bağışıklık için sebze ağırlıklı beslenme şart

Başkan Ünsal’ın verdiği bilgiye göre 7'si Diş Hekimi, 4'ü Pratisyen, 4'ü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı ve 3 Göz Hastalıkları Uzmanı ile birlikte 2'şer olmak üzere Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı, Radyoloji Uzmanı ve Üroloji Uzmanı ve 1'er olma üzere Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Göğüs Cerrahisi Uzmanı, İç Hastalıkları Uzmanı, Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı, Kardiyoloji Uzmanı, Nöroloji Uzmanı, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Tıbbi Patoloji Uzmanı ve yoğun bakım uzmanı olmak üzere toplam 37 uzman doktor atandı. (HABER: CEMRE BAYRAM)