Kırşehir’de dürüstlüğü ve açık sözlülüğü ile tanınan, siyasete hemşehrimiz Osman Bölükbaşı’nın Millet Partisi’nden atılan ve daha sonraki yıllarda Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi’nde yöneticilik yapan, Hüsamettin Cindorok’un 7 Ocak 1997 tarihinde kurup genel başkanlığını yaptığı Demokrat Türkiye Partisi Kurucu İl Başkanlığını yürüten, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeliklerinde bulunan, Kırşehirspor eski yöneticilerinden Mehmet Metintürk’ü 9 Ağustos 2017 tarihinde kaybetmiştik.

Kırşehir siyasetinde silinmez izler bırakan Mehmet Metintürk’ü tanıyanlar onun ülke ve Kırşehir sevgisini çok iyi bilirler. Fakir-fukara ve yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi insanlara iş ve aş verilmesi için nasıl çaba gösterdiğine ben de yakından tanığım.

5 yıl Demokrat Türkiye Partisi İl Başkanlığı yapan ve bu süreçte Kırşehir’in gelişip kalkınması için yıllarca büyük çaba harcayan Mehmet Metintürk, çok samimi olduğu dönemin Ulaştırma Bakanı Necdet Menzil’le kurduğu diyalogla Kırşehir’e demiryolu yapılması için nasıl büyük çaba harcadığını ve yatırım programına aldırarak sembolik de olsa bir kaynak aktardığını çok iyi biliyoruz.

Ne yazık ki ondan sonra Kırşehir’de politika yapanlar, il başkanlığı ve milletvekilliği yapanlar Mehmet Metintürk ağabeyimizin yatırım programına aldırdığı demiryolu projesini takip etmedi ve bugün komşu iller hızlı trene kavuşurken, Kırşehir olarak biz yine her işte olduğu gibi yaya kaldık.

Yargıtaydan "Kaynanaya hakaret eden geline nafaka yok" kararı Yargıtaydan "Kaynanaya hakaret eden geline nafaka yok" kararı

 Kırşehir’de herkesin tanıyıp sevdiği, yeri doldurulamayan Mehmet Metintürk’ü vefatının 7’nci yılında bir kez rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyoruz. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun. (SALİH GÜNER)