Kırşehir'den servisli 15 gün 13. tur ile umreye gidecek olan umreciler dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2022-2023 yılı umre organizasyonu ile Servisli 15 Günlük 13. tur ile Kırşehir’den kutsal topraklara gidecek 40 umreci, bir din görevlisi ve bir kafile başkanı, Kırşehir merkez Ahi Evran Camiinde düzenlenen program ile Medine’ye uğurlandı.

Kırşehir’in efsane Emniyet Müdürü Osman Öztürk CHP’den aday adayı oldu Kırşehir’in efsane Emniyet Müdürü Osman Öztürk CHP’den aday adayı oldu

13.02.2023 Pazartesi günü gece Ahi Evran Camiinde yapılan programa İl Müftüsü Mehmet Yaman, Şube Müdürü Gazi Bektaş, Din görevlileri, umre yolcuları ve yakınları katıldı.

Uğurlama programında, kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşayan umrecilere kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Yaman, “Allah ve Rasûlünün misafiri olarak yola çıkan umrecilerimizin memleketimize de dua etmelerini, özellikle depremden etkilenen vatandaşlarımıza da dua etmelerini,  orada vakitlerini iyi değerlendirip ibadetle geçirmelerini temenni ediyoruz. Program, yapılan dua ile sona ererken, yakınlarıyla vedalaşan umreciler gözyaşları ila kutsal topraklara gitmek üzere Ankara Esenboğa Havalimanına uğurlandı. (HABER MERKEZİ)