Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi doğrultusunda Kırşehir’de Uzman Eller Projelerinin Kontrol ve İzleme çalışmaları Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün yetkili personelleri tarafından yürütülüyor.

Bu kapsamda  2022 yılında ilimizde uygulanan kırsal kalkınma destekleri kapsamında  Uzman eller projesi noktasında hibe sözleşmesi imzalayıp projenin uygulandığı İlimize bağlı S.Ekizağıl, Hatunoğlu, Değirmenkaşı, Körpınar, Karalar, Karaboğaz, Çiçekdağı Merkez, Temirli, İnan, Çadırlıhacıyusuf köylerinde uygulanan projelerin denetimi 2023 yılında yapılmış ve denetimi yapılmaya devam edilecek.

Bu arada Tarım ve Orman Bakanlığı, “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller” projelerine 2023 yılı başvurularının başladığını duyurdu. Başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 Bin TL'ye kadar %100 hibe desteği verilecek.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca 81 ilde yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projeleri 2023 yılı başvuruları başladı.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi kapsamında kırsalda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun kişilere bitkisel üretim,  hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği verilecek.

SON GÜN 8 MAYIS

Mevzuatta belirtilen nitelikleri taşıyan girişimcilerimiz, e-devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 tarihi saat 23:59'a kadar https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden online olarak başvurularını yapabilirler. Başvuruda zorunlu olan belge ve dokümanlar da online yüklenecek.

Başvuru koşullarının yer aldığı 2023/5 No.lu Tebliğ ve Tebliğe bağlı güncel uygulama esasları aynı linkte yer alıyor. (HABER: CEMRE BAYRAM)