Kırşehir’de Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’larAhi Evran Üniversitesi’ne fakülte yapacak.

Kırşehir Ticaret Ve Sanayi Odası, Kırşehir Ticaret Borsası ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı ve Ziraat Odası Başkanlığı ile ilimizden bulunan STK’lar öncülüğünde, Üniversiteye yapılacak olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi binası istişare toplantısı yapıldı.

                Toplantıda konuşan Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Tamamen şeffaf olarak yöneteceğimiz dernek çatısı altında üniversitemizin kalkınması ve Kırşehir’deki öğrenci sayısını artırmak üzere çalışmalar yapacağız. Üniversitemiz ile yaptığımız görüşmelerde Sağlık Bilimleri Fakültesine ihtiyaç duyulduğu konusunda mutabık kaldık. Şehrimizin STK’larıyla bu taşın altına elimizi koyuyoruz. Farklı şehirlerde de örneklerine rastladığımız bu sistem hem üniversitemize hem şehrimize katkı sağlayacaktır. Niyetimiz hayrolsun” ifadelerini kullandı.

Kurulacak olan dernek bünyesinde toplanan paralarla yapılacak olan bina daha sonra Üniversiteye devredilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün yükseköğrenim burs başvuru sonuçları açıklandı Vakıflar Genel Müdürlüğünün yükseköğrenim burs başvuru sonuçları açıklandı

Kısa sürede kurulması planlanan derneğin ardından protokol imzalanacak. (HABER MERKEZİ)