Kırşehir’deki sendikalar “Soykırıma Hayır, Filistin’e Destek, Siyonizme Lanet” Mitingi için Ankara’ya gidiyor

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından “Soykırıma Hayır, Filistin’e Destek, Siyonizme Lanet” Mitingi için Kırşehir’deki pek çok sendika başkanı ve üyesi yarın Ankara’ya gidiyor.

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Kırşehir Şubesi Kırşehir İl Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, “Konfederasyonumuz tarafından organize edilen Soykırıma Hayır Filistin'e Destek Siyonizme Lanet mitingi için Ankara'ya üyelerimizle birlikte gideceğiz. Katılmak isteyen üyelerimizi ve bizlere destek veren herkese şimdiden teşekkür ederim” dedi.

Odalar ve Borsa yönetim kurulu  müşterek toplantıda bir araya geldi Odalar ve Borsa yönetim kurulu müşterek toplantıda bir araya geldi

Gazze’de yaşanan vahşete, yıkıma ve soykırıma karşı durmayı, mazlumlara ses vermeyi, zulme karşı seslerini yükseltmeyi insani bir sorumluluk ve görev addettiklerini belirten Başkan Fatih Mehmet Yavuz,  “Bugün yaşananların tek sorumlusu Filistin’i işgal eden, on binlerce kişiyi katleden, milyonlarca kişiyi sürgün eden, Mescid-i Aksa’ya defalarca alçakça saldırılar düzenleyenlerdir. Filistin halkının soykırıma karşı kendisini savunma hakkı meşrudur ve sorgulanamaz. Şehitlerimize rahmet diliyor, direnişi selamlıyoruz. 14 Ekim Cumartesi günü saat 13.30’da Ankara Anıtpark’ta gerçekleştireceğimiz mitingte soykırıma tepkimizi dünyaya gür bir sesle haykıracağız ” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)