Çorum'da İncesu Kanyonu, bayram tatilinde ziyaretçilerin uğrak noktası oldu Çorum'da İncesu Kanyonu, bayram tatilinde ziyaretçilerin uğrak noktası oldu

Vali H. Mete Buhara’dan YSK’ya girecek öğrencilere başarı dileği:

“Kırşehir’deki öğrencilerin başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum”

 

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, yarın ve Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek tüm adaylara başarılar diledi.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sınava giren öğrencilerin “Eğitimde Marka Kent” Kırşehir’e yakışır bir şekilde başarılı sonuçlar alacağına inancının tam olduğuna dikkat çeken Vali Buhara, mesajında şunları ifade etti:

“8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ve öğrencilerimizin eğitim hayatlarındaki en önemli dönüm noktalarından birisi olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına yönelik olarak, sınavın huzur ve güven ortamında sorunsuz bir şekilde geçmesi için ilgili kurumlarımız tarafından gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

“Ülkemizin aydınlık yarınlarına yön verecek olan sevgili gençlerimiz; biliyoruz ki sizler büyük bir özveriyle, birçok şeyden fedakârlık yaparak bu sınava hazırlandınız. Yüksek bir motivasyonla, kaygı ve heyecandan uzak, kendinizden emin bir şekilde gireceğiniz bu sınavda, emeklerinizin karşılığını almanız, yıllardır edindiğiniz bilgi birikiminizi sınava yansıtarak başarılı olmanız en büyük dileğimizdir. Bu anlamda sizlere inanıyor ve güveniyoruz.   

“Sizlerin de önceki yıllarda sınava giren öğrencilerimiz gibi “Eğitimde Marka Kent” Kırşehir’e yakışır bir şekilde başarılı sonuçlar alacağınıza olan inancımız tamdır. Bu vesileyle, destekleriyle her zaman siz evlatlarının yanında olan kıymetli velilerimiz ile sizlerin yetişmesinde özveri ve emeklerini esirgemeyen çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Her birinize gönülden başarı dileklerimi sunuyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun.”

 

Muhabir: AYHAN CEYLAN