KIRŞEHİR’DE düzenlenen Genç Kızlar Hentbol Türkiye Şampiyonası’nda yoğun ve yorucu geçen maçların stresinden uzak durmak adına önceki gün takımlar, idareciler ve sporcular Kırşehir Belediyesi’nin düzenlediği akşam yemeğinde bir araya geldi.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen akşam yemeğine, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Türkiye Hentbol Federasyonu Disiplin Kurulu Üyesi Osman Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat, CHP Kırşehir milletvekili Metin İlhan ve Milletvekili adayı Baran Genç, CHP İl Başkanı Hüseyin Çakmak ve İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen ile birlikte, ilimizde yapılan Genç Kızlar Hentbol Türkiye Şampiyonası kapsamında verilen yemekte hakem, antrenör, kulüp idarecileri ve gözlemcilerle bir araya geldiler.

Akşam yemeğinde açılış konuşmasını Kırşehir Hentbol İl Temsilcisi Özgür Sağkal yaptı.

Özgür Sağkal konuşmasında Türkiye hentbolünde Kırşehir’in çok önemli bir yer teşkil ettiğini kaydetti.

Kırşehir’de hentbol adına çok büyük bir potansiyelin var olduğuna değinen Hentbol İl Temsilcisi Özgür Sağkal, “Öncelikle bu yemeğe gelen tüm herkese çok teşekkür ederim. Kırşehir’de son yıllarda hentbol adına önemli atılımlar gerçekleştirdik. Bunun en güzel örneği artık Kırşehir’in gurur duyacağı bir hentbol takımının olmasıdır. Böylesine önemli bir organizasyonun Kırşehir’de düzenlenmesi bizleri son derece mutlu etti. Artık maçların sonlarına doğru yaklaştık. Hakem hatalarının olmadığı çekişmeli maçlara hep birlikte şahit olduk. Kırşehir’de böyle organizasyonları almaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür eder, katılan tüm takımlara ise yürekten başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

U13’lerde 2 karşılaşma oynanacak U13’lerde 2 karşılaşma oynanacak

Hentbol İl Temsilcisi Özgür Sağkal’ın ardından Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Hentbol Disiplin Kurulu Üyesi Osman Uçar söz aldı.

Başkan Uçar yaptığı açıklamada, “Sevgili hocalarım, idareciler ve kıymetli sporcular, Kırşehir Belediyesinin organize ettiği birlik ve beraberlik yemeğine hepiniz hoş geldiniz. Hentbol son yıllarda çok popüler bir spor haline geldi. Kırşehir Belediyesi olarak hentbola büyük önem veriyoruz. Son 3 yılda takımımız inanılmaz bir çıkış yakaladı ve bu çıkışını bu sezon süper lige yükselerek taçlandıracaktır. Şu sıralar Kırşehir’de Genç kızlar Türkiye Hentbol şampiyonası düzenleniyor. Bu organizasyonlar Kırşehir’imizin tanıtımı konusunda büyük bir atılımdır. Bizler Kırşehir Belediyesi olarak sporcuların her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Katılan tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)