Yaklaşık 3 ay önce 6 liradan satılan 200 gr ekmeğin 7,5 liraya çıkartılmasının ardından Kırşehir'deki fırıncıların artan maliyetleri gerekçe göstererek ekmeğe yeni bir zam yapılması için harekete geçtikleri öğrenildi.

Ankara başta olmak üzere bazı illerde ekmek fiyatlarına yapılan son zamları gerekçe göstererek maliyetlerin çok arttığı için zarar ettiklerini söyleyen şehrimizdeki fırıncıların da zam hazırlığı içerisinde bulundukları ve 200 gr ekmeğin 7,5 liradan 10 liraya çıkarılmasını istediği öğrenildi.

Fırıncıların zam hazırlığı içinde olduğunu öğrenen Kırşehir'deki vatandaşlar "Fırıncılar Kırşehir'de son aylarda ekmek kalitesini bozdukları gibi düşük gramajlı ve kalitesiz ekmek ürettiklerini görmeyip sadece zarar ettiklerini öne sürerek daha çok para kazanma hesabı içinde bulunuyorlar. Bu zam kararını verecek kurumların önce kaliteyi kontrol etmelerini ve fırıncıların kaliteli ekmek üretmelerini sağlamaları gerekmiyor mu? Fırıncıların zam başvuruları bu nedenle kabul edilmemeli ve önce kaliteli ekmek üretmeleri sağlanmalıdır. Yoksa her fırsatta zam verilerek zaten ekonomik sıkıntı içinde yaşayan biz vatandaşlar mağdur edilmemeliyiz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Madeni 5 TL tedavüle çıkıyor Madeni 5 TL tedavüle çıkıyor

Bu arada şehrimizde faaliyet gösteren fırıncıların bağlı bulundukları odalar aracılığıyla ekmeğe zam yapılması için müracaat etmeye hazırlandıkları öğrenildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

 

Editör: Ayhan Ceylan