10 ildeki depremzedeler sokakta ve çadırda yaşarken…

 

Kırşehir’deki boş olan TOKİ

konutları tahsis edilemez mi?

Pazartesi günü merkez üstü Kahramanmaraş olmak üzere 10 ilde iki kez yaşanan büyük depremin ardından can kaybı her geçen gün artarken, konutları yerle bir olduğu için enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmalarına yoğunluk verildi.

Kırşehir’in efsane Emniyet Müdürü Osman Öztürk CHP’den aday adayı oldu Kırşehir’in efsane Emniyet Müdürü Osman Öztürk CHP’den aday adayı oldu

Türkiye’nin adeta kan ağladığı böyle acılı bir günde depremzedelerin sokakta kalması, yiyecek, giyecek ve barınma sorunu yaşaması dikkat çekiyor. Depremzedelerin deprem bölgesine yakın illerdeki resmi konutların, misafirhane ve otellere yerleştirilmesi çalışmaları devam ederken, Kırşehir’de pek çok hemşehrimiz de kendilerine ait konutları depremzedelere tahsis etmek için harekete geçtiler.

TOKİ tarafından şehrimiz Bağbaşı ve Kındam mahallelerinde yapılan pek çok konutun, hatta bazı özel yurtların da boş olduğunu belirten vatandaşlar, il yöneticilerinin bu konuda harekete geçerek bu binalara depremzedelerin yerleştirilmesini önerdiler. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)