GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı kapsamında ilimizde maddi sıkıntı içinde bulunan ve tüm imkanlarını seferber ederek faaliyet gösteren 47 amatör spor kulübüne toplamda 1 milyon 100 bin liralık destek sağlandı.

İlimizdeki spor ve gençlik hizmetlerinin artırılması ve amatör spor kulüplerimize destek sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilimizde faaliyet gösteren 47 Amatör Spor Kulübe Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı kapsamında gönderilen 1 milyon 100 bin liralık nakdi ve ayni yardımlar Ahi Stadında düzenlenen programda amatör spor kulüplerine dağıtıldı.

Amatör spor kulüp yöneticileri ve sporcuların yer aldığı dağıtım programında konuşan Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmesini, onların zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesini önemsiyoruz. İlimizde gençlerimizi spora yönlendirmek adına önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Gençlerimizin atletizmden futbola kadar bütün sportif alanlarda yakaladıkları başarılarıyla gurur duyuyor, bu başarıların artarak devam etmesini umuyoruz. Amatör Spor Kulüplerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Desteklerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Taekwondocularımız,  2 altın, 1 bronzla döndü Taekwondocularımız, 2 altın, 1 bronzla döndü

Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin ve ASKF Başkanı Kazım Kaya’nın da birer konuşma yaptığı program, Vali Buhara’nın amatör spor kulüpleri temsilcilerine spor malzemelerini dağıtması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)