Kırşehir Valiliği gerekli girişimlerde bulundu Kırşehir Valiliği gerekli girişimlerde bulundu

İsrail'in Gazze'ye yönelik kanlı saldırılarını protesto etmek ve Filistin'e destek vermek üzere Kırşehir'de yürüyüş düzenlendi.
Yürüyüşe Kırşehir Ahi Evran Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Enes Mehmet Polat ile siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
İsrail'in Gazze'ye yönelik sivilleri hedef alan saldırıları devam ediyor. Yaşanan katliamlar Türkiye'nin dört bir yanında protesto ediliyor. Kırşehir'de çeşitli STK'ların bir araya gelerek kurdukları Kudüs platformu tarafından "İsrail'i protesto ve Filistin'e destek" yürüyüşü düzenlendi.
“Filistin’deki zulme karşı yürüyüş” boyunca katılanlar, ellerinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla ile Filistin atkısı salladılar. 
Vatandaşlar “Filistin’e özgürlük” , “Katil İsrail” , “Kahrolsun İsrail", "Kırşehir uyuma, Filistin'e sahip çık" şeklinde sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi.
Cacabey Meydanında toplanan kalabalık Kırşehir Müftülüğünden din görevlisi Mustafa Yayla’nın yaptığı duanın ardından dağıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)