Kredi kartı kullanımına sınır getirileceği iddialarıyla ilgili dün bankalar Kırşehir'de yüzlerce müşterilerisine iki ayrı mesaj gönderdi. Peki bu mesajlar ne anlama geliyor? 

Merkez Bankası politika faizini 500 baz  puan artırarak yüzde 30'a çıkardı Merkez Bankası politika faizini 500 baz puan artırarak yüzde 30'a çıkardı

Önceki gün açıklanan Orta Vadeli Program’da (OVP) kredi kartı kullanımının yeniden düzenleneceğine ilişkin ifadenin yer alması sonrası dün sabah saatlerinde birçok banka Kırşehir'de özellikle yüksek limitli kredi kartı sahiplerine kart limitlerinin düşürüldüğüne ilişkin mesajlar gönderdi.
Öğle saatlerine doğru ise bu mesajların ‘sehven’ gönderildiğine ilişkin yeni mesajlar, Kırşehir'de kart kullanıcılarının cep telefonlarına düştü.
İkinci mesajda her ne kadar ilk mesajın ‘sehven’ yani yanlışlıkla gönderildiği belirtilse de kart sahipleri bu durumu, “kart kullanımına sınır getirileceği” şeklinde yorumladı. Kırşehir'de kendilerine gelen mesajla karşılaşan kart sahipleri 'Kredi kart kullanımlarına da kesin sınırlama getirecekler' yorumlarında bulundular. (HABER: FAHRETTİN TOKER)