Türkiye genelinde mayıs ayında yapılan yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında Kırşehir genelinde yapılan sayım sonucunda il geneli yetkili sendika Eğitim Bir-Sen oldu.

Eğitim Bir-Sen her zaman üyelerinin yanında olduğunu tekrar kanıtlarken, sendikalı eğitim çalışanlarının yüzde 40’ını alarak büyük bir başarıya imza attı.

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ İLE PETLAS’IN İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENİYOR KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ İLE PETLAS’IN İŞ BİRLİĞİ GÜÇLENİYOR

Eğitim Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Eğitimcilerin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını gündeme getiren ve bu konuda sendikal mücadelenin peşini bırakmayan ve sonuç çıkana kadar takipçisi olan Türkiye’nin en büyük ve yetkili sendikasıdır. Hak özgürlük mücadelesinin öncüsü olan Eğitim Bir-Sen üyelerinden aldığı bu güçle her zaman haksızlığın karşında duran bir sendika olmuştur ve olmaya devam edecektir. Üyelerinin hassasiyetlerini gözeten, zor günlerinde yanında olan, kurumları ziyaret ederek üyelerinin yanında olduğunu hissettiren ve iş yeri temsilcileri aracılığıyla her zaman ulaşılabilir olan sendika anlayışı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Kırşehir’de Eğitim kolunda ve ayrıca Ahi Evran üniversitesinde de olmak üzere il genelinde yetkili sendika olarak tüm eğitim çalışanlarının her zaman yanında olduğu gibi bundan sonra da kararlılık ile yanında olmaya devam edecektir. Bize destek verip yetkili sendika olmamızı sağlayan öncelikle üyelerimize, kurum temsilcilerimize, yönetim kurulumuza bize inanan ve destek veren tüm eğitim çalışanlarına gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez