2023 yılını uğurlamaya hazırlandığımız bugünlerde Kırşehir’de vatandaşlar, bütçelerine göre yeni kutlamaya hazırlanırken Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nün de halkın 2023 yılına huzur ve mutluluk için girmesi için her türlü tedbiri aldığı bildirildi.

Tüm dünya Pazar gecesi yarısından itibaren 2023 yılını geride bırakıp,yeni umutlar,  yeni hayaller ve planlarla 2024’e “merhaba”hazırlanırken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de il genelinde tedbirlerini yoğunlaştırdı.

Kırşehir’de vatandaşların yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi için her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, ilimizde huzur ve güven ortamını sağlamak ve var olan huzur ortamının devamını temin edebilmek maksadıyla, büyük bir özveri ve şevkle görev yapacağını bildirdi.

Emniyet Müdürlüğü, Kırşehir’de umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, taşkınlık yapmak sureti ile vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışlara müsaade edilmeyecek.

Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı tedbirler çerçevesinde şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde durdurma ve kimlik sorma yetkisi çerçevesinde gerekli uygulamalar yapılacak. Özellikle kuşku uyandıran şahıslar ile çanta, paket ve poşetlere karşı denetim ve kontrolleri titizlikle yürütecek olan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, meydana gelebilecek her türlü olayın yanı sıra gasp, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık ve kapkaç gibi olayların önlenmesine yönelik de görev yapacak. Alışveriş merkezleri civarı, ana güzergâhlar ile kavşaklarda trafik akışı sorunsuz olarak sağlanacak. Yılbaşı gecesi kutlama yapılacak otel ve benzeri umuma açık olan yerler civarında da trafik düzeni sağlanacak.

Polis, şehirlerarası otobüs terminali ve benzeri toplu taşıma araçlarının geçiş güzergâhları ile hareket noktalarında da denetimleri artıracak. Emniyet Müdürlüğü, alkollü araç kullanımı ve bunun sonucunda meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla da sürücüler üzerinde gerekli denetimlerin yapılabilmesi için personel görevlendirecek.

İl İstihdam Kurulu toplandı İl İstihdam Kurulu toplandı

Alınan tedbir ve yapılacak olan kontrollerde her zaman olduğu gibi polis-halk ilişkilerine özen gösterilecek, vatandaşlarımızdan gelen talepler süratle çözüme kavuşturulacak. Tüm ekipler, bazı ev ve işyerlerinin boş olduğunu dikkate alarak hırsızlık olaylarına karşı duyarlı bulunacaklar. Alkol denetimlerine ağırlık verilerek, denetimde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak, alkolsüz başka bir sürücünün bulunmaması durumunda, araçları trafik kuruluşlarımıza ait park yerlerine veya yediemin otoparklarda muhafaza altına alınacak ve araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahıslar, temin edilecek ticari araçla gidecekleri yere gönderilecek.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü zaman mefhumu gözetmeksizin vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek, ücretsiz telefonu 155 Polis İmdat, e-mail adresi [email protected] ile internet sitesinde bulunan dilek, istek ve şikâyetler bölümü karşılıklı bilgi paylaşımı için sürekli aktif tutularak gelen her bilgi ciddiyetle değerlendirilecek. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Editör: Fahrettin Toker