BAŞKAN EKİCİOĞLU HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR BAŞKAN EKİCİOĞLU HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimine 2 ay kala Kırşehir'de yapılan anketlerde arttı.

Cumhur İttifakı adayının AK Parti'den Dr. Osman Arslan olarak açıklanmasının ardından Kırşehir'de seçim yarışı resmen başladı. CHP'nin adayı ise mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir'de halkın yoğun desteğiyle karşılaşıyor.

Sosyal medyada takipçisi yoğunlukta olan kanalların Kırşehir'de yaptığı anketlerde ise Başkan Ekicioğlu, Kırşehir'de Dr. Osman Arslan'a karşı %60 - %70 oranında bir oy desteğiyle karşılaşıyor.
Kendine Muhabir TV, Kırşehir'de pazar yeri röportajı gerçekleştirdi. Hasan Köksoy röportajda, esnaf ve vatandaşlara, Selahattin Ekicioğlu'mu , Osman Arslan mı ? diye sordu. Röportaja yanıt verenlerin cevabı büyük oranda Selahattin Ekicioğlu olurken, Osman Arslan'ı tercih eden vatandaşların, mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'ndan memnun olmaları da dikkat çekti. Selahattin Ekicioğlu'nu neden tercih edecekleri sorulan vatandaşlar ; dürüst olmasını, çalmamasını, halkın arasında olmasını, borçları ödemesini ve kısıtlı imkanlarla çok sayıda iş gerçekleştirmesini sıraladılar.

Pazaryeri esnafıyla ve orada bulunan vatandaşla yapılan röportajda yoğun bir şekilde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun isminin çıkması ve vatandaşlar tarafından "çalmadı, çırpmadı, yetimin hakkını yemedi, belediyenin borçlarını ödedi" yorumları yapıldı.
Geçtiğimiz günlerde de aynı muhabir tarafından Kırşehir'in cadde ve sokaklarında yapılan kesintisiz ankette toplamda 113 kişiye soru yöneltildi, Selahattin Ekicioğlu 72 oy, Dr. Osman Arslan 25 oy ve 16 oyda kararsız olarak çıktı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)