Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde yürütülen "2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" kapsamında görev alan din görevlileri ve gönüllüler ödüllendirildi.

Kırşehir İl Müftülüğü,  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde düzenlenen 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu'nda görev alan din görevlileri ve TDV gönüllülerini "Teşekkür Belgesi" ile ödüllendirdi.

HAYIRLI RAMAZANLAR HAYIRLI RAMAZANLAR

13.12.2022 Salı günü saat 11.00’de İl Müftülüğü makamında düzenlenen programa İl Müftüsü Mehmet Yaman, İl Müftü yardımcıları Hacı Ahmet Başaran, Zeynep Önen ve din görevlileri ve TDV gönüllüleri katıldı. Düzenlenen programda konuşan İl Müftüsü Mehmet Yaman, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ile Türkiye Diyanet Vakfı sadece kurban organizasyonları ile değil bugün ülkemizde ve dünyanın neresinde olursan olsun din, dil ve ırk ayrımı yapmadan her durumda ve her zaman mazlumun yanında ve onlara yardım elini uzatan büyük bir ailedir” dedi.

Müftü Yaman, “Teşekkür belgesini verdiğimiz görevli ve gönüllü arkadaşlarımız temsilidir. Bu organizasyonda faal olarak yer alan görevlilerimizin sayısı çoktur. Tüm çalışanlarımız aslında birer teşekkürü zaten hak etmişlerdir. Bu organizasyonda emeği geçen tüm din görevlilerine, personelimize ve TDV gönüllüsü arkadaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın “Kurbanını Paylaş Kardeşimle Yakınlaş” temasıyla Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile yürütülen 2022 yılı vekaletle Kurban organizasyonunda gösterdiğiniz çaba ve gayret için teşekkür eder hayırlı hizmetleriniz de muvaffakiyetler dilerim.” mesajının yer aldığı teşekkür belgeleri din görevlilerine verildi. Toplu resim çekiminin ardından program sona erdi. (HABER MERKEZİ)