Kırşehir Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda Kırşehir Şoförler Odası'nın ulaşıma zam talebi Belediye Meclisinde tartışıldı ve komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Yarbay Demirkan şehit oldu Yarbay Demirkan şehit oldu

Son günlerde artan akaryakıt zamlarının ardından esnafların ulaşıma karşı olan zam beklentisi daha çok arttı. Ekonomik krizin vurduğu işletmelerden birisi olan ulaşım esnafı akaryakıta gelen son zamlarla bir çok yeni sorunla karşı karşıya kalıyor. Maddi olarak büyük yük altında olan ulaşım esnafı çareyi fiyatları artırmanın çaresini düşünüyor. Belediye otobüslerinin fiyatlarının dolmuş fiyatlarından çok daha aşağıda olması ulaşım esnafını çare aramaya itiyor.

Kırşehir'de mevcut fiyatlar dolmuşlar için 11 lira iken öğrencilerin dolmuş fiyatı 9 lira olarak uygulanıyor. Kırşehir Belediyesi otobüsleri ise vatandaşa tam bilet 8 öğrenciye 6 lira fiyat tarifesi uyguluyor.

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası fiyatların tam 15 lira öğrenci 12 lira olması konusunda Kırşehir Belediyesine başvurduğu, Meclis toplantısında gündeme gelirken, konu hakkında komisyonm kurulması, komisyonda çevre iller mevcut rakamlar ve ekonomik değerler ön planda tutularak yeni bir fiyat politikası çalışması yapılacak.

Belediye Meclisinde kurulacak komisyonun çalışmasının ardından tekrar Meclis’e gelecek fiyatların tam bilet 12 öğrenci 8 olarak ortaya çıkması konusunda görüşler alınırken, yeni fiyatların belediye tarafından uygulanıp uygulanmayacağı belirsizliğini koruyor.

Muhabir: Fahrettin Toker